×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Saeimas komisija izbeidz lietu par deputāta Kaimiņa konfliktu “Spēlmaņu naktī” (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Arturs Kaimiņš Saeimā

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien nolēma izbeigt lietu par deputāta Artura Kaimiņa (LRA) iespējamu ētikas pārkāpumu saistībā ar viņa rīcību “Spēlmaņu nakts” laikā.

Fotogrāfs Kaspars Ūdris iesniegumā komisijai iepriekš norādīja uz Kaimiņa “izaicinošo, provokatīvo uzvedību” šajā pasākumā, kurā deputāts viņu “pazemoja, fiziski aizskāra”. Ūdris aicina izvērtēt, vai Kaimiņš nav pārkāpis deputāta ētiku, vai viņam nav piemērojams kāds brīdinājums vai sods arī pēc citu žurnālistu “aizvainošanas, publiskas kaunināšanas un ņirgāšanās par ķermeņa aprisēm, apģērbu, stilu u.tml.”.

Kaimiņš komisijas sēdē noraidīja Ūdra pārmetumus, piebilstot, ka Ūdris viņu sistemātiski apmelojot. Viņš arī uzsvēra, ka jau iepriekš, pirms kļuvis par deputātu, vērsies tiesā pret Ūdri par goda un cieņas aizskaršanu saistībā ar žurnāla “Vakara Ziņas” publikāciju. Viņš arī apgalvoja, ka advokāta ieteikuma dēļ cenšas nekomunicēt un neatrasties vienā telpā ar Ūdri. Vienlaikus taujāts, vai “rādījis vidējo pirkstu” Ūdrim “Spēlmaņu nakts” pasākumā, kā apgalvots iesnieguma Ētikas komisijai, Kaimiņš sacīja, ka neatceras, jo cenšas “izslēgt no apziņas šo cilvēku”.

Tikmēr Ūdris pauda, ka līdz šim gadījumam ar Kaimiņu viņiem bijušas labas attiecības. Ūdris arī apgalvoja, ka nezina, vai Kaimiņš vērsies tiesā pret viņu, jo viņa vārds pie “Vakara Ziņu” raksta par Kaimiņu esot minēts kļūdas pēc. Atbildot uz deputātu jautājumiem, Ūdris pauda, ka nevērsās komisijā, lai vairotu savu popularitāti, bet tieši pretēji “tērē savu dārgo laiku”, nākot uz komisiju.
Vairāki deputāti šodienas sēdē norādīja, ka komisija nav izmeklēšanas iestāde, un, pārrunājot šo situāciju, kā arī uzklausot abu pušu pretrunīgu situācijas vērtējumu un izklāstu, nolēma šo lietu izbeigt.

Jau ziņots, ka iepriekšējā mēnesī Ētikas komisija konstatēja Kaimiņa rīcībā deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu, iesaistoties konfliktā Vecrīgā. Kā sods viņam tika piemērots rakstveida brīdinājums.

Kaimiņš decembrī apmeklējis izklaides vietas Vecrīgā, lietojis alkoholu un iekļuvis konfliktā, taču neuzskata, ka notikušais būtu pietiekams pamats deputāta mandāta nolikšanai. Sākotnēji gan Kaimiņš noliedza, ka būtu lietojis alkoholu, un atzina to tikai pēc vairākām dienām. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ko

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nu nav taču ko darīt tiem deputātiem ! Priekš kam tās Saeimas komsijas dibina un dibina – lai vienkārši tautu apdullinātu ar savām muļķībām . Man patīk Artuss Kaimiņš , no viņa iznāks īsts deputāts ,lai veicas .

 2. Tie abi taču ir viena dārza ogas. Bet vissmieklīgākais ir tas, ka Latvijas Saeimas deputātu komisija ar nopietnām sejām tērē laiku un spriež, kurš kuram ir parādījis pirkstu. Nu tālāk vairs nav kur iet. Varbūt derētu kādam pagrozīt pirkstu pie deniņiem.

 3. vai tiešām latviešu tauta ir tik tupa????
  nu kā var šo l**u uztvert nopietni!!!
  kā šis te var pieņemt lēmumus?
  kas notiek Latvijā???

 4. ko tas ūdris kasās,ir nu gan ķēms :@

 5. ta metiet to deputātu laukā=kauna traips

Draugiem Facebook Twitter Google+