×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Saeimas komisija konceptuāli atbalsta kā brīvdienu noteikt dienu pēc Dziesmusvētku noslēguma koncerta

foto - Letafoto - Leta

Lai radītu iespēju Dziesmu un deju svētku dalībniekiem un ikvienam interesentam pilnvērtīgi piedalīties noslēguma koncerta norisē, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti konceptuāli atbalstījuši grozījumus Dziesmu un deju svētku likumā.

Likumprojekts paredz nākamo darba dienu pēc Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma dienas noteikt par atpūtas dienu, pārceļot darba dienu uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša laikā, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Vienlaikus grozījumi paredz izņēmumu attiecībā uz 2013. gada Dziesmu un deju svētkiem, papildinot likumu ar pārejas noteikumiem, lai jau šogad darba dienu pēc Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta – 8. jūliju – noteiktu par atpūtas dienu un, ņemot vērā šī gada jūlija kultūras, atpūtas un sporta pasākumu intensitāti, to pārceltu uz šā gada 23. novembri.

Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki, kuros šogad paredzēti vairāk nekā 40 000 dalībnieku, tradicionāli noslēdzas ar plašu svētku dalībnieku un skatītāju sadziedāšanos, kas ilgst līdz rītam. Ņemot vērā, ka svētku dalībnieki ir no visas Latvijas un daļai dalībnieku mājupceļā jāpavada vairākas stundas, tie izmanto apmaksātus atvaļinājumus vai atvaļinājumus bez darba samaksas saglabāšanas. Kaut arī svētku rīkotāji aicina darba devējus būt atsaucīgiem un atbalstīt savu darbinieku dalību, pirmdienas noteikšana par atpūtas dienu būtu ievērojams atbalsts, norāda likumprojekta autori.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV Deju svētki Rīgā notiks no šā gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku izskaņā svētdien, 7. jūlijā, notiks galvenais svētku pasākums – svētku noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, kas noslēgsies ar plašu svētku dalībnieku un skatītāju sadziedāšanos. Sadziedāšanās pasākums ilgst līdz nākamās dienas – 8. jūlija – rītam.

Tiem, kuriem darba diena pēc Dziesmusvētku noslēguma būs atvaļinājuma diena, saskaņā ar pašreiz normatīvajos aktos noteikto kārtību atvaļinājums tiks pagarināts par vienu dienu.

Likumprojektā vēl tiks precizēti pārejas noteikumi, lai saskaņotu likumprojektu ar Darba likuma normām un citiem tiesību aktiem.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lūgs Saeimu piešķirt likumprojektam steidzamību, un 13. jūnija Saeimas sēdē paredzēts skatīt to divos lasījumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+