×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Saeimas komisija lūgs Rasnaču piešķirt telpas Kontroles dienestam

Foto-LETAFoto-LETA

Saeima Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgs tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (NA) piešķirt telpas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jeb Kontroles dienestam, aģentūra BNS uzzināja komisijā.

Komisija trešdien skatīja informatīvo ziņojumu, kas paredz noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku izvērtēšanas uzsākšanu no 2015.gada 1.jūlija. Sākotnēji risku izvērtēšana bija noteikta ar nākamā gada 1.janvāri, tomēr nepiešķirtā papildu finansējuma dēļ to nācās pārcelt.

Kontroles dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns komisijas sēdē vērsa uzmanību – Tieslietu ministrija informējusi, ka nav iespējams realizēt iepriekš panākto vienošanos par papildu telpas iznomāšanu dienestam Rīgā, Raiņa bulvārī, jo tā ir nepieciešama ministrijas darbiniekiem.

Lai veiktu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku izvērtēšanu, Kontroles dienests plāno piesaistīt trīs papildu darbiniekus.

Aģentūrai BNS Burkāns skaidroja, ka pašreizējās Kontroles dienesta telpās iespējams “iespiest” vēl vienu darbinieku, bet vēl vienam cilvēkam atrastos vieta citā minētās ēkas stāvā, kas neesot pieļaujams.

“Pieļaujot, ka jaunpieņemtie trīs darbinieki strādātu dažādos stāvos, nebūtu iespējams izveidot grupu. Tāpat atbalstāms nav variants, ka dienesta vajadzībām varētu tikt atvēlēta ēkā esošā zāle. Jāņem vērā, ka tajā notiek dažādas sapulces un apmācības, kā arī tur tiek apspriesta slepena informācija. nevar būt tā, ka, risinot vienu problēmu, tiek radīta jauna,” sacīja Burkāns.

Viņš pauda, ka optimāls variants būtu viena jauna kabineta piešķiršana Kontroles dienestam, kas atrastos līdzās jau esošajām tā telpām.

Risku novērtēšanas institucionālā modeļa izstrādei dienestam turpmākajos gados nepieciešams papildu finansējums, tomēr pagaidām tas netiek paredzēts, tādēļ Prokuratūra pārdalīja iekšējo budžetu, modeļa izstrādāšanai atvēlot 95,2 tūkstošus eiro nākamajā gadā no nepieciešamajiem 139 tūkstošiem eiro. Kontroles dienests norāda – ja netiks paredzēti papildu līdzekļi turpmākajiem gadiem, risku izvērtēšanu nebūs iespējams turpināt, jo darbinieku algas varēs izmaksāt tikai sešus mēnešus.

No pārdalītā finansējuma Latvija samaksās Pasaules bankai 56,2 tūkstošus eiro par konsultatīvajiem pakalpojumiem ar divu trīs dienu semināru vadīšanu, kā arī tehnoloģiskā rīka jeb metodoloģijas nodošanu Latvijai risku novēršanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+