×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Saeimas komisija lūgs valdību vērtēt “Lattelecom” un TV3 strīdu

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ceturtdien nolēma aicināt valdību vērtēt situāciju saistībā ar televīzijas kanāla TV3 retranslēšanas pārtraukšanu Latvijas elektronisko pakalpojumu sniedzēja “Lattelecom” interaktīvajā televīzijā, aģentūra BNS uzzināja komisijas sēdē.

Komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sēdē atzina, ka “Lattelecom” un TV3 strīds rada valsts drošības riskus, tādēļ valdībai deputāti nosūtīs vēstuli, aicinot izvērtēt radušos situāciju.

“Šis ir divu komersantu strīds, kas ir acīmredzami, tomēr sekas, kas var rasties lēmumiem, kādi šeit tiek pieņemti, jau ir ārpus komersantu strīda un ārpus arī mediju darbības jomas. Šīs sekas skar valstu drošību un šīs sekas var izvērsties ļoti nopietnas. Es nerunāju par sekām, kādas var rasties, vienu vai otru kanālu izņemot no vienas vai otras televīzijas platformas, bet par sekām, kas var rasties lavīnveidīgi, ja šis gadījums kalpo par precedentu tālākākai televīzijas operatoru darbībai,” teica Mūrniece.

Viņa atzīmēja, ka Baltijas valstīs un Polijā tiek izvērsta Krievijas propaganda, tādēļ ir ļoti augsti drošības riski. Pēc viņas teiktā, lai arī pašreiz strīds ir starp diviem komersantiem, arī politiķiem būtu jāpievērš uzmanība konkrētajai situācijai, domājot par “Lattelecom” un MTG strīda iespējamām tālākām sekām.

“Patlaban televīzijā, salīdzinot ar piedāvājumu latviešu valodā, ir neproporcionāli daudz televīzijas (TV) operatoru piedāvāto Krievijas programmu. Tādēļ MTG lēmums par tai piederošā TV3 izslēgšanu no “Lattelecom” interaktīvās televīzijas, vēl vairāk sašaurinot iedzīvotāju iespējas skatīties vietēja ražojuma saturu, ir jo īpaši satraucošs,” uzsvera Mūrniece.

Arī Konkurences padomes loceklis Dzintars Striks komisijas sēdē atzina, ka strīds ir starp diviem komersantiem, vienlaikus norādot, ka pagaidām vēl ir grūti prognozēt, kādas varētu būt šī strīda sekas tuvākā pusgada laikā vai ilgākā laika periodā. Viņš atzīmēja, ka padome vēl vērtēs, vai lietā nepieciešama padziļinātāka izpēte, atzīstot, ka sarežģītības dēļ tā varētu ievilkties pat līdz diviem gadiem.

“Lattelecom” valdes locekle Kerli Gabriloviča komisijas sēdē norādīja, ka “Lattelecom” klienti TV3 iepriekš skatījās galvenokārt izklaides jomā, ko iespējams redzēt arī citos kanālos. “Principā, tas nav tik daudz stāsts par informatīvo telpu, cik vairāk par izklaides un komercjautājumu,” teica Gabriloviča.

Savukārt MTG televīzijas un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena pēc sēdes žurnālistiem uzvēra, ka MTG uzskata TV3 par vērtīgu produktu, kas kļūst tikai vērtīgāks, pateicoties ieguldītajām investīcijām. “”Lattelecom” šodien visiem spēkiem centās parādīt, ka bez TV3 iespējams iztikt, un, ja viņi tā uzskata, tad šeit nav iespējama konstruktīva saruna,” teica Zūzena.

Šā gada 1.aprīlī beidzās līgums starp “Lattelecom” un “TV3 Latvia” par kanāla TV3 izplatīšanu interaktīvajā televīzijā, taču pusēm neizdevās vienoties par turpmāko šī televīzijas kanāla pārraidīšanas licences tarifu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+