Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
20. maijs, 2015
Drukāt

Saeimas komisija nākamnedēļ plāno uzklausīt Valsts prezidenta amata kandidātus

LETALETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nākamnedēļ, 28.maijā, plāno aicināt uz sēdi visus oficiāli izvirzītos Valsts prezidenta amata kandidātus.

Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) šodien informēja kolēģus, ka komisija jau sagatavojusi iesniegumus dažādām iestādēm, lai pārbaudītu, ka prezidenta amata kandidāti atbilst likuma prasībām. Atzinumus plānots lūgt sagatavot līdz 27.maija vakaram.

Valsts prezidenta amata kandidātus oficiāli var izvirzīt līdz 24.maijam, savukārt 25.maijā Saeimas Prezidijs visus šos iesniegumus nodos Mandātu komisijai, skaidroja Orlovs.

Komisijas sēdē, 28.maijā, deputāti plāno iepazīties ar iestāžu atzinumiem par prezidenta kandidātiem, kā arī iztaujāt pašus kandidātus.
Līdz šim oficiāli ir izvirzīti divi Valsts prezidenta amata kandidāti – Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars un “Saskaņas” deputāts Sergejs Dolgopolovs.

Tāpat Zaļo un zemnieku savienība vēl plāno oficiāli izvirzīt aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa kandidatūru, bet nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK kopā ar vairākiem citu frakciju deputātiem – tiesību eksperta Egila Levita kandidatūru.
Saeimas sēde, kurā vēlēs Valsts prezidentu, notiks 3.jūnijā.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+