×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Saeimas komisija: nav patiess apgalvojums, ka Latgalē valda šķeltniecisks noskaņojums (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Nav patiess apgalvojums, ka Latgalē valda šķeltniecisks noskaņojums, uzsver Saeimas Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (NA), vērtējot Latgales pašvaldībās gūtos iespaidus.

“Tiekoties ar Latgales novadu iedzīvotājiem un apspriežot sabiedrības saliedētības un integrācijas jautājumus, saruna parasti ievirzās ekonomiska rakstura aktualitāšu gultnē,” atzīst komisijas priekšsēdētājs un akcentē, ka cilvēki kopumā ir norūpējušies, jo grūti atrast darbu un trūkst iztikas līdzekļu.

Savukārt, tiekoties ar krievu tautības iedzīvotājiem, deputāti guvuši pārliecību, ka atsevišķos medijos nepamatoti tiek kultivēta šo iedzīvotāju nelojalitāte Latvijas valstij. “Šie cilvēki pārsvarā sevi pozicionē kā Latvijas patriotus un uzskata, ka runas par Latgales atdalīšanu no pārējās valsts teritorijas ir vērtējamas kā provokācija,” pauž Latkovskis.

Deputāti Daugavpilī tikās arī ar vietējo mediju pārstāvjiem. “Pārrunājot situāciju Latgales reģionā mediju jomā, izkristalizējās vajadzība pēc kvalitatīva sabiedriskā medija, kura mērķauditorija būtu tieši krievu valodā runājošie novada iedzīvotāji,” sarunas rezultātu raksturo komisijas priekšsēdētājs.

Komisijas deputāti Latgalē tikās arī ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēniem un skolotājiem. “Šī skola ir izcils pozitīvas integrācijas piemērs – lai arī mācības skolā ir krievu valodā, skolēni ļoti labi runā latviski, tajā jūtams patriotisms gan pret Latgali, gan Latviju,” akcentē Latkovskis.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija 15. un 16.janvārī apmeklēja Latgales pašvaldības Daugavpilī, Krāslavā, kā arī novadus pierobežā. Latgales pusē deputāti tiekas arī ar Valsts policijas, Drošības policijas, Valsts robežsardzes amatpersonām un vietējo mediju un tūrisma nozares pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pilnīgi piekrītu. “Aizbrauc uz Zilupi, Pasienu. (Un atkal uz Krāslavu) Arī tur tev samelos (Atkal).Aizgāja pie skolniekiem!Kuriem jābeidz skola!!!!Vai Jums smiekli nenāk! Padzīvojiet 2 nedeļas,bet labāk mēnesi katrs katrā pagastā uz vietas.”

  2. Kā ar vilcienu satiksmi uz Latgali?!? Baumo,ka vilciens līdz Zilupei vairs darbdienās neies…?! Tad jau Latgale būs nogriezta no Latvijas…..?!?Pie ārstiem mums nevajadzēs braukt,bērniem mācīties Rīgā…Tatad Latgale Latvijai nav vajadzīga?!? Kā,kungi,tur ir ar to Latgali?! Šķeltniecība notiks tad noteikti.

  3. Meliem īsas kājas.krievi ir draudzīgi mūsu latgalei.Bet latgalīšu izdzimteņi,kuri nomainot daudzas partijas tiek Saeimā,kā par piemēru ir Preiļu Ādamovičs kurš lai tiktu novadā balotējās Latgales pertijā.Bet Eiropas vēlēšanās jau bija Reģionālās partijas sarakstā.Oktobrī Saeimas vēlēšanās bija jau Vienotības sarakstā Latgalē.Šitāds cilvēks, kurš gatavs pārdot visu, lai tikai siles ir nolemts cilvēku nicībai.Ko tu darīsi ka gudrie un zinošie ir ārzemēs.Jāgaida tauta no austrumiem.

  4. Aizbrauc uz Ziupi, Pasienu. Arī tur tev samelos.Aizgāja pie skolniekiem!Kuriem jābeidz skola!!!!Vai Jums smiekli nenāk! Padzīvojat 2 nedeļas,bet labāk mēnesi katrs katrā pagastā uz vietas. TŪRISTI, SMIEKLI NĀK!

Draugiem Facebook Twitter Google+