×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Saeimas komisijā neatbalsta pastkastīšu mēstuļu aplikšanu ar nodokli

Foto: LETAFoto: LETA

Reklāmu izdevumi daudzdzīvokļu mājas pastkastītēs.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien balsoja par konceptuālu atbalstu dabas resursa nodokļa piemērošanai drukātās reklāmas izdevumiem, tomēr komisijas vairākuma atbalstu šī iecere neguva.

Ņemot vērā, ka komisijas sēdē izskanēja iebildumi pret šo ieceri gan no nozares pārstāvjiem, gan no deputātiem par konkrēto risinājumu, komisijas vadītājs Jānis Reirs (V) rosināja konceptuāli lemt par dabas resursa nodokļa piemērošanu reklāmas materiāliem. Šo ieceri atbalstīja vien trīs komisijas deputāti, bet lielākā daļa parlamentāriešu balsojumā atturējās.

Valdības atbalstīties priekšlikumi grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā paredzēja, ka no nākamā gada par kilogramu reklāmas materiālu būtu jāmaksā 0,57 eiro (0,39 lati), 2015.gadā tie būtu 0,58 eiro (0,40 lati), bet 2016.gadā – 1 eiro (0,70 lati).

Debates komisijas sēdē izraisīja arī likumprojekta norma par šī nodokļa izlīdzinātu likmes piemērošanu par nodarīto kaitējumu videi starp lielajām un mazajām hidroelektrostacijām. Ekonomikas ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai bija dažādi viedokļi šajā jautājumā. Komisija rosina šo normu vēlreiz izskatīt valdībā.

Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā tiek vērtēti kopā ar nākamā gada budžeta projektu un saistītajiem likumprojektiem. Galīgajā lasījumā šos likumprojektus paredzēts pieņemt 6.novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+