×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Saeimas komisija piekrīt kriminālvajāšanas sākšanai pret tiesnesi Bormani

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeimas Juridiskā komisija piekrīt kriminālvajāšanas sākšanai pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani, kas uz aizdomu pamata par iespējamu dokumentu viltošanu iepriekš atstādināta no amata.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers žurnālistiem pēc komisijas slēgtās sēdes sacīja, ka komisija piekrita kriminālvajāšanas sākšanai un Saeimas sēdē par šo jautājumu varētu lemt ceturtdien, 12.martā.

Ģenerālprokuratūra iepriekš nosūtījusi Saeimai ierosinājumu par imunitātes atcelšanu un piekrišanas došanu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Bormani par uzkūdīšanu viltot dokumentu, kā arī par dokumenta izmantošanu mantkārīgā nolūkā un svešas mantas iegūšanu ar viltu.

Kā ziņots, nesen Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kādu tiesnesi, ārsti-kardioloģi un kādu civilpersonu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar darba nespējas lapu viltošanu.

Pamatojoties uz iegūto pierādījumu kopumu, KNAB izmeklētājs uzskata, ka tiesnese ar starpnieka atbalstu saņēma darba nespējas lapas, kurās apzināti bija norādītas nepatiesas ziņas par tiesneses pārejošo darba nespēju. Nepatiesās ziņas saturošas darba nespējas lapas tiesnese mantkārīgā nolūkā izmantoja finanšu līdzekļu prettiesiskai iegūšanai no Tiesu administrācijas un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras slimības pabalsta veidā.

2014.gada septembrī ģenerālprokurora sāktā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka par izsniegtajām darbnespējas lapām ārste pieprasīja 150 eiro. To bija paredzēts nodot, izmantojot starpnieku.

KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības tiesnesi par svešas mantas izkrāpšanu, izmantojot viltotu dokumentu mantkārīgā nolūkā, un kardioloģi par mēģinājumu pieņemt neatļautu labumu, par krāpšanas atbalstīšanu un par dokumentu viltošanu.
Starpnieku KNAB rosināja saukt pie atbildības par līdzdalību krāpšanā un par līdzdalību dokumentu viltošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+