×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Saeimas komisija tomēr vienojas par iespējamo kompromisu pensiju pārrēķināšanai no nākamā gada (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija galīgajā lasījumā atbalstītājos grozījumos likumā par valsts pensijām tomēr iekļāva normu, kas paredz sākt pārrēķināt pensijas no nākamā gada, lai novērstu negatīva kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru.

Saeima šo likumprojektu galīgajā lasījumā izskatīs rīt. Komisijas atbalstītais priekšlikums paredz, ka pensijas tiks pārrēķinātas no nākamā gada, bet konkrētos gados pārskatāmās pensijas un pārskatīšanas nosacījumi tiek noteikti ikgadējā valsts budžeta likumā un vidējā termiņa budžeta ietvara likumā, izvērtējot valsts budžeta iespējas.

Opozīcijas deputāts Andrejs Klementjevs (S) uzsver, ka pēc opozīcijas spiediena kompromiss panākts vakar vēlu vakarā. Politiķis arī uzsver, ka raugās uz panākto kompromisu ar “piesardzīgu optimismu”.

Kā ziņots, Saeimas komisija jūnija sākumā kā iespējamo kompromisu saistībā ar grozījumiem likumā par valsts pensijām ierosināja paredzēt no nākamā gada pārskatīt mazākās pensijas, lai novērstu negatīva kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru.

Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja, ka pensiju pārrēķināšanu varētu sākt ar 2017.gadu un veikt sešu gadu laikā. Valdības vadītāja uzsvēra, ka šādu solījumu varētu iekļaut budžeta likumā, nevis likumā “Par valsts pensijām”.

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Siliņš iepriekš pieļāva, ka saistībā ar nepanākto vienošanos par pensiju pārrēķinu no nākamā gada seniori varētu pieprasīt Straujumas valdības atkāpšanos.

Tikmēr otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē deputāts Klementjevs paziņoja, ka opozīcija neizslēdz iespēju sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi par pensiju likuma grozījumiem dienā, kad svinīgo solījumu, stājoties Valsts prezidenta amatā, nodos Raimonds Vējonis (ZZS). Viņš sacīja, ka inaugurācijas dienā opozīcija sasauks arī ārkārtas Saeimas sēdi.

Tāpat opozīcija plāno piesaistīt juristus, lai par šo jautājumu vērstos Satversmes tiesā. Klementjevs skaidroja, ka šīs aktivitātes plānotas, jo valdība nav turējusi savu solījumu par pensiju pārrēķināšanu ar nākamo gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Partijas esot vienojušās. Un vai mēs tam ticam?

  2. Jāparēķina pensijas atbilstoši piešķirtajiem gadiem,kas godīgi strādājis un liels darba stāžs,lai nebūtu zaudētājs,jo pensionāra dienas ir skaitītas šinī saulē,bet kam mazs darba stāžs un aploksnē saņēmis algu,lai saņem to ko ir pelnījis-mazu pensiju.Zāles un normāls ēdiens arī darba rūķim ir nepieciešamas tūlīt un tagad.

    • Pilnīgi piekrītu – ja pensionējās no 2009. – 2014. gadam un godīgi maksāja nodokļus, tad katram pensionāram jasaņem tik, cik atbilstoši iemaksātajiem nodokļiem un darba stāžam pelnījis, ja pensiju aprēķina ar indeksu 1. Kas nemaksāja nodokļus, nav neko pelnījis, tikai krāpies iepriekš un grib turpināt tagad.

Draugiem Facebook Twitter Google+