×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Saeimas komisija vienbalsīgi atbalsta Cimdara pārvēlēšanu CVK vadītāja amatā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Juridiskā komisija otrdien vienbalsīgi atbalstīja Arņa Cimdara pārvēlēšanu Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja amatā, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Cimdars komisijas sēdē norādīja, ka “priekšā ir daudz darāmo darbu”. “No visiem tiem, es gribētu identificēt divus, kas risināmi neatliekami. Tie ir vēlēšanu tiesību realizēšana cilvēkiem, kuriem ir personu apliecības, bet nav pases. Tāpat jārisina jautājums ar cilvēkiem, kas ilgstoši atrodas ārzemēs, lai viņi varētu nobalsot attālināti. Tās ir divas galvenās problēmas,” viņš teica.

Komisija arī atbalstīja CVK locekļu ievēlēšanu amatos.

CVK locekļu amatiem iepriekš bija izvirzīti Ritvars Eglājs, Aleksandrs Maļcevs, Inna Laizāne, Kārlis Kamradzis, Sniedze Sproģe, Dzintra Kusiņa un Inga Vanaga.

Par CVK vadītāja un CVK locekļu apstiprināšanu amatos būs jābalso Saeimai.

CVK ir deviņi locekļi, no kuriem priekšsēdētāju un septiņus pārstāvjus ievēlē Saeima. Savukārt vienu locekli no tiesnešu vidus – Augstākā tiesa savā plēnumā. Komisijas pilnvaru termiņš ir četri gadi, un kārtējām Centrālās vēlēšanu komisijas vēlēšanām jānotiek ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc jaunās Saeimas sanākšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. miera ostas kantora, stabilākā dīkdieņa amata kavalieris, latviānijas stagnāts Nr. 1, kurš pa šiem gadiem nav pakustinājies uz priekšu ne milimetru, atkal RULLĒ!
    vai obligātā vasarnīca Jūrmalā jau privatizēta? (esmu palaidis garām)

    • Par vasarnīcu nezinu, bet uz mūsu rēķina volvo (deklarācijā nav bijis manīts) cienītājos sevi stabili ierakstījis. Ārpus darba laika visur un vienmēr – neekonomisks benzīna awd. Braucamā numurs pārāk uzkrītošs, nevar nepamanīt Jelgavā pie maksimas vai kādā līgošanas brīvdienā.

  2. Kašķejs nemirstīgais? Nosauktās neatliekamās problēmas ir ķeksītim. Galvenā problēma ir panākt obligātu pilsoņu pienākumu pildīšanu – piedalīties vēlēšanās. Ja aplūkojam visu vēlēšanu apmeklējumu- skats bēdīgs. Laikam jau ir kādi skaļi nepausti apstākļi, ka Latvijā ir šāda dīvaina situācija ar mūžīgajiem un neaizvietojamajiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+