×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Saeimas komisijas stingri nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā, SC atturas (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (no kreisās), Saeimas deputāti Zanda Kalniņa-Lukaševica un Atis Lejiņš piedalās Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas ārkārtas kopsēdē, kurā deputāti lemj par jautājumiem, kas saistīti ar saspringto situāciju Ukrainā.

Saeimas Ārlietu komisija un Eiropas lietu komisija šodien kopīgā paziņojumā stingri nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā un uzsver Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, kā arī Ukrainas parlamenta leģitīmajai varai.

Par paziņojumu abās komisijās balsoja koalīcijas deputāti, bet atturējās apvienības “Saskaņas centrs” deputāti.

Paziņojumā komisijas atzīmē, ka situācija Ukrainā kļūst arvien kritiskāka un Krievija ar savu militāro agresiju citas valsts teritorijā pārkāpj starptautiskās normas un pašas uzņemtās saistības. Šī rīcība vērtējama kā pretlikumīga, apzināta un plānota iejaukšanās Ukrainas suverenitātē, kuras mērķis ir izraisīt militāru konfliktu ar nodomu okupēt daļu vai pat visu Ukrainas teritoriju, norāda deputāti.

Abas komisijas pilnībā pievienojas Latvijas augstāko amatpersonu 1.marta paziņojumam un aicina Krieviju izbeigt visa veida agresiju un provokācijas pret Ukrainu, nekavējoties izvest karaspēku uz tā bāzēm un ievērot starptautiskajos līgumos uzņemtās saistības.

Parlamentārieši rosina starptautisko sabiedrību paust stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei, kā arī Eiropas Savienību un Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju nekavējoties izvietot Ukrainā robežu novērošanas misijas, kas kontrolētu noslēgto vienošanos ievērošanu.

Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) norādīja, ka, lai šo paziņojumu varētu pieņemt arī Saeimas sēdē, nepieciešams ceturtdienas rītā sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi. Ņemot vērā, ka mazākums varētu izmantot veto tiesības, lai šo jautājumu liegtu skatīt ārkārtas sēdē, tad paziņojuma pieņemšana varētu notikt ceturtdien Saeimas kārtējā sēdē, piebilda deputāts.

Pirmdienas pēcpusdienā kļuva zināms, ka Saeimas ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas paziņojumu saistībā ar situāciju Ukrainā, notiks ceturtdien, 6.martā, plkst.8.30.

Ja kāds no deputātiem sēdē iebildīs pret paziņojuma skatīšanu, tad šo jautājumu varēs vai nu nodot skatīšanai komisijās vai arī skatīt nākamajā kārtējā sēdē, LETA skaidroja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V). Ja tiks pieņemts lēmums to skatīt nākamajā sēdē, tad paziņojums tiks skatīts kārtējā sēdē tajā pašā dienā plkst.9.

Jau ziņots, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tā taču pēc līguma ir Putina partijas filiāle Latvijā un saimniekam kaut ko sviest…? Balsot par SC ir tas pats , kas šodien balsot par Ukrainas okupāciju…

 2. NEKO JAUNU MŪSU AMATPERSONAS NAV PATEIKUŠAS!!! NEKO!!! PALDIES PAR KOMENTĀRIEM!!! AMATPERSONĀM NEVAJAG IMITĒT DARBOŠANOS, JO LĪDZĒT TĀ KĀ TĀ JŪS NEKO NEVAR – ROKAS PA ĪSĀM UN dominējošais ir nevis UZDRĪKSTĒŠANĀS, bet GĻĒVUMS LIELĀ KAIMIŅA PRIEKŠĀ… VISS!!!

 3. SC/VK parāda savas īstās krāsas.Cerams, ka vēlētāji (īpaši ukraiņu un citu nekrievu izcelsmes) to atcerēsies kad nāks balsošanas diena.

 4. nezales neiznikst .... Atbildēt

  … stingri .. stingri .. / Musmaju NE/ varas parstavji modusies no ziemas miega .. un ar putaam uz lupaam metas cinjaa par …. / Tik tad ,kad vienaa stundas laikaa NE/ varas vainas deel aiziet bojaa 54 cilveki … Tad , NE/ vara nav neredzama ne dzirdama …./ stingri .. stingri …

 5. Tas vien, ka SC atturas no Krievijas nosodījuma, jau vien ir ko vērts! Tātad viņi atbalsta agresiju Ukrainā
  tikai tāpēc, ka tur nav viņiem tīkama valdība. Tātad pēc viņu prāta drīkst iebrukt kaimiņvalstī, slepkavot, pakļaut armilitāru spēku, plēst nost Ukrainas simbolus, bet ja kāds aicina protestēt, tad bāž galvu smiltīs un atturas. Tad kādus lēmumus viņi pieņems, ja tiks pie varas, pat baisi apzināties?

 6. Vispirms iemācieties sakārtot pašu mājas un tautu atbrīvot no varas visatļautības un “dīvainajām” darbībām, kas veicina tautas nabadzības pieaugumu un tikai tad sākat skatīties pa malām. Mēs ar “savu” savienību esam pilnīgā bedrē gan fiziski gan morāli, tāpēc iemācieties beidzot paklusēt, kur tas jādara, ja nespējat skaļi pateikt to, kas patiesībā šeit notiek.

 7. Kad saeimas komisija nosodīs Latvijas iznīcināšanu un korupciju Latvijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+