×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Saeimas lēmumam par mācībām latviski seko asa Krievijas reakcija (78)

Krievijas vēstniecības ēka. Foto - LETAKrievijas vēstniecības ēka. Foto - LETA

Saeimas pieņemtie likumu grozījumi, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolās, pasliktinās Latvijas un Krievijas divpusējās attiecības, un par to būs atbildīga Latvija, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM).

“Oficiālajai Rīgai ir jāsaprot, ka ar saviem nedraudzīgajiem soļiem tā turpina sarežģīt divpusējās attiecības, un visa atbildība par to pilnībā gulstas uz Latviju,” teikts Krievijas ĀM Informācijas un preses departamenta komentārā, kas publicēts Krievijas ĀM interneta vietnē.
“Masu protesti, krievvalodīgās sabiedrības vēršanās pie valsts prezidenta un vadošajās pasaules cilvēktiesību institūcijās, Latvijas Krievu mācībvalodu skolu atbalsta asociācijas priekšlikumi par likuma grozījumiem nerod pašreizējo varas iestāžu atbalstu, bet gluži
vienkārši tiek ignorēti,” sacīts Krievijas ĀM komentārā.

”Tādiem odioziem soļiem, kas tiek īstenoti ar liekulīgiem lozungiem, un it kā tiek sperti gandrīz vai “bērnu un viņu vecāku labā”, bet, vēl vairāk, pēc viņu “lūguma”, patiesībā nav nekā kopīga ar valstī dzīvojošo nacionālo minoritāšu interešu ievērošanu, bet gluži pretēji – tie ir turpinājums pēdējos 25 gados Latvijā īstenotajai diskriminācijas politikai, kas vērsta uz krievvalodīgo iedzīvotāju piespiedu asimilāciju,” teikts komentārā.

Tajā uzsvērts, ka “kārtējo reizi ar “integrācijas” un “valsts valodas pozīciju nostiprināšanas” ieganstu ir samīdītas vairāk nekā trešdaļas šīs Baltijas republikas iedzīvotāju likumīgās intereses un starptautiski atzītās tiesības”.

“Latvijas Saeimā nacionālistiskā vairākuma pieņemtie grozījumi ir pretrunā ar šīs valsts vadības deklarācijām par uzticību augstiem demokrātijas standartiem un vērtībām, kā arī veselai virknei starptautisko tiesību aktu,” teikts Krievijas ĀM komentārā.

“Ceram arī, ka šāda rīcība gūs objektīvu novērtējumu no starptautisko profilējošo struktūru puses,” piebildusi Krievijas ĀM.

Kā ziņots, Saeima 22.martā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Pirmsskolā, sākot no piecu gadu vecuma, 2018./2019.mācību gadā tiks sākta jauno izglītības vadlīniju ieviešana, kas paredz būtiski palielināt latviešu valodas lomu mācīšanās procesā, nodrošinot mazākumtautību bērnu sekmīgu integrāciju sākumskolā.

Pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā plānots sākt 2019./2020.mācību gadā – tad ir paredzēts sākt pāreju no esošajiem pieciem mazākumtautību izglītības modeļiem uz jauniem trim mazākumtautību izglītības modeļiem pamatizglītībā. Šajā pašā gadā tiks sākta secīga pāreja uz jaunu bilingvālās izglītības modeli 7.-9.klasēs, paredzot, ka ne mazāk kā 80% no mācību satura tiek mācīti valsts valodā, ieskaitot svešvalodas. Tāpat 2019./2020.mācību gadā valsts pārbaudījumi 9.klasēm notiks tikai latviešu valodā.

No 2020./2021.mācību gada vispārējās izglītības iestādēs 10. un 11.klasē visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus).

Gadu vēlāk – no 2021./2022. mācību gada visā vidusskolas posmā visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks mācīti latviešu valodā, tāpat saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus).

Pievienot komentāru

Komentāri (78)

 1. Paskat tik, kā komentāri iekurbulējuši veco kirilicā domājošo marasmātiķi! Bet ir tāds teiciens: grafista lāsti debesīs nekāpj …

 2. Tak nevienam nav liegts veidot privātskolas un papildus obligātajam valstī noteiktajam mācību saturam mācīt visu, kas ienāk prātā un to var darīt jebkurā valodā.

  Lai cienītu minoritāti nav jānodrošina mācības dzimatajā valodā, pietiek, ja dzimtā valoda kā mācību stunda notiek dažas reizes nedēļā.

  Laiks minoritātei cienīt valsti, kurā viņi dzīvo paaudzēs, cienīt tās valodu, mīlēt to un iemācīties!

  • Nekaunīgiem vatņikiem-šovinistiem nav nekāda sakara ar normālu minoritāti!

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

   • Это у тебя самого нет никакой связи с нормальными людьми! Ты урод, вор! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

    !!!

 3. Lai Krievijas ĀM neuztraucas par to kas notiek ārzemēs, bet lai glābj savus tautiešus no mokām Latvijā un sauc viņus mājās. Roģinas plaukstošā ekonomijā varētu viņiem piedāvāt labi iekārtotus dzīvokļus!

  • Любочка – дурочка! Точно такой же выход есть у тебя самой! Мы тебе не нравимся, ну так сама вали от нас нахер! Atbildēt

   !

   • Mums diemžēl nav iespējas šajās slejās sarunāties jo es uzaugu runājot latviski (tāpat kā mans tēvs Aleksandrs un mana māte Naģežda ). Minēšu ka Tevi sauc Jānis vai Uldis vai pat Miervaldis.

    • Любочка – дурочка, ты есть жертва билингвального образования и ассимиляции! Жалко тебя, глупышку. Увы, ты совсем не угадала! Atbildēt

     !

 4. Ir gan tie krievnacisti stulbi !

 5. … Neticami, ka 21.g.s., Eiropas teritorija, vel varetu pastavet tada iedzimta kaiminu domasana, un konsekventi attieciba, kadu paslaik vel atrodam aiz Bezabrenes robezam … !!!

  … Vai kremlinisti nespej redzet talak par savu degungalu … un domat un runat ar sledzieniem, kas nak no vesturiskas patiesibas, un, ne savas viltotas un pienemtas vestures un tadejadi izraisitas propagandas … !i

 6. Kas gan Latvijai būtu jāizdara lai no krievijas sekotu mīksta un maiga reakcija..droši vien jābeidz iepirkt smirdīgā krievijas gāze!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   povtorno! Nu ne pokupaj!

   • А ты сам умный, да? Что то не заметно! 27. marts, 2018 07:03 Atbildēt

    Malacis ka reklamē Moskaļu augstu valodas kultūru!

    • А вы другого языка не понимаете, уроды! И это ещё мягко сказано! Atbildēt

     !

 7. 1939.gada psrs -Somijas karā viens somu karavīrs ieraudzījis boļševiku uzbrūkošo varzu ,iesaucies: Kur gan mēs viņus visus apraksim.. apraka ar, nu un tagad krievniekiem ir bijība.. jo ar labu jau viņi nesaprot!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   Povtorno!

 8. Krievvalodigs, tā ir nacionālā minoritāte vai tups āzis, kurš nespēj iemācīties mitnes zemes valodu?

  • Kas tad bija par pamatu 1949. gada 25 marta deportācijām, protams ka nacionālo partizāņu 10000 lielā kustība ( skaitļi no Berijas VDM). Staļina stulbeņi Kurzemē nolika 168960 savu karavīru!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   Povtorno!

 9. Krieviju par iejaukšanos svešas valsts iekšējās lietās uz ES tiesu, ar kādām tiesībām grib Latviju komandēt un pavēlēt, mēs neesam KF sastāvā un neesam Krima. Vai Latvija iejaucas KF lietās? Nē!

 10. Kas ir tā krievvalodīgā sabiedrība,kaut kādi šovinistiski ambāļi vai oligofrēni?

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   Oligorifren – eto ti!!!

 11. Nepatīk Latvijā – brauc vien prom uz savu RUSIJU – tur Tevi gaida un varēsi mācīties krievu valodā

 12. krievija asi reaģē un pāriet uz mandarīnu-ķīniešu valodu rīt ap brokastlaiku visā Sibīrijā un Tālajos Ostos! Un ko te,komentāros grab tas sarkanais naciķis- nepislonis kozlomordijs?

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   !!!

 13. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Krieviski rakstošais okupant grafist – tieši tu esi bez slāvu un krievu gēniem! Vācies prom no Latvijas un paķer līdzi pārējos okupantus, kolonistus un šo salašņu pēctečus. Latvija nav un nekad nebūs jūsu māja.

 14. Visu cieņu Latvijas pilsonim krievam un viņa viedoklim. Ja tādu būtu vairākums, tad arī Latvija nebūtu divkopienu valsts ar visām no tā izrietošajām sekām.

 15. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Krievu okupācijas gados latvieši skolās varēja mācīties latviešu valodā.
  Ja kāds uzskata, ka tāpēc tagad latviešiem jābūt pateicīgiem par šo krievu un okupantu “žēlsirdību” un jāatļauj valsts finansētas skolas ar krievu okupācijas varas valodu, tad šāds latvietis ir slims ar Stokholmas sindromu, bet šādi uzskatošs nelatvietis visdrīzāk slims ar šovinismu un nacismu.

  • Не называй себя русским, мразь! Ты, сука предательская, недостоин так называться!!! Atbildēt

   !!!

 16. Когда тебя будут бить за это, не обижайся! Ты же, сука, «правильной» дорогой шёл. Atbildēt

  !

 17. Ko te vēl valdība auklējas uti-puti. Latvijā tikai un vienīgi atbilstoši tās statusam,-skolās mācības valsts valodā.Vai tad pašā Krievijā runā un mācās citâdā valodā?!? Lai veido savas diasporas un tur runā vienalga kādā.

 18. Visu cieņu Šadurskim!

  Ko nozīmē “asa reakcija”. Grupa kremļa zābaklaižu par kremļa naudu organizē piketus un raksta vēstules starptautiskām organizācijām. Turklāt viņi izceļas ar stipri dīvainu starptautisko konvenciju un citu dokumentu interpretāciju.
  Vienīgā pareizā “asā reakcija” būtu aicināt okupantus un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušos un viņu pēctečus atpakaļ uz savu Rašku – Parašku, kā to nodēvējis viņu pašu kultūras ministrs.
  Vēl tikai derētu tiem, kuri netiek vaļā no okupācijas laikā ieprogrammētās reakcijas, pārtraukt atbildēt katram šīs kategorijas dīvainītim okupantu valodā. Turklāt ir vēl tādi, kuri nav atmetuši no Krievijas ievestās cūcības (uzskaitījums būtu garš, sākot ar čurāšanu liftos, zālienu nomīdīšanu u.c.) un tādiem pazemoties?

 19. Sen jau bija laiks tiem visiem utainajiem krieveļiem iemācītiesVALSTS LATVIEŠU VALODU!!!!
  PRETĪGI DZIRDĒT VEIKALOS-“JA NEPONEMAJU GAVARITE PO RUSSKI”””
  DIRST EJIET AR SAVU “PO RUSSKI”!!!!!!

  • Айвар, иди в жопу! Ты придурок полный, все давно уже умеют общаться. Но не все хотят! Atbildēt

   !

 20. Pienācis pēdējais laiks nemiera cēlējus un naida kurinātājus starp tautām sūtīt mājās un viss

  • Krievi Latvijā nav tauta. Un okupanti nav mazākumtautība. Visus okupantus 100% jāpatriec no Latvijas.

   • По вашей логике: аборигены тоже не люди, а обезъяны! Слезь с пальмы, дура! Atbildēt

    Poluchite!

 21. “Paraugvalsts” Krievija kārtējo reizi demonstrē vāju vēsturisko atmiņu.Carisma laikā skolās latviski runājošiem kaklā uzkāra kauna dēli ar tekstu “viņš runāja latviski”,bet Staļina valdīšanas laikā okupēto teritoriju mazās tautas pakļāva ne tikai piespiedu asimilācijai,bet arī pārvietošanai uz mazapdzīvotiem apgabaliem.Par savas valsts pilsoņu masveida fizisku iznīcināšanu ir atsevišķs stāsts.

  • Это у тебя, сука, плохая память! Все годы «оккупации» вы учились в своих школах на латышском (!!!) языке! Забыли, да?! Atbildēt

   !!!

 22. Gribu redzēt kā Krievija savāks Latvijai nelojālos nepilsoņus savas brūkošās ekonomikas uzlabošanai.
  Latvija pat varēs prasīt Krievijai kompensāciju par šī vērtīgā resursa uzturēšanu daudzus gadus.

  • Пора уже понять, мы – дома! Дура, мы здесь живём и это и наш дом тоже! Atbildēt

   !

   • Tvoj adress ņe dom i ņe uļica, tvoj adress Sovetskij Sojuz.

    Par cik juridiski tāda Sov.Juza vairāk nav, bet Krievijas Federācija kļuva par Sov.Juza mantinieci, pilnīgi visiem Latvijā Sov.Juza laikā iebraukušiem un dzimušiem krievu okupantiem, migrantiem un viņu bērniem, kuri nevēlas dzīvot pēc Latvijas valsts likumiem, ir jābrauc uz savu juridisko dzimteni – Krieviju., Āmen…

    • А твой адрес – хутор?! Сколько в Латвии граждан, русских по национальности? Atbildēt

     Pochti 300 tisjach!

 23. Interesanti zināt, kur tad mēs drīkstēsim runāt savā valodā kā ne LATVIJĀ!!! Neviens nevienu nekur netur ar varu. Bet jaunieši paši grib apgūt latviešu valodu – atšķirībā no bļāvējiem un nemiera cēlājiem ar Ždanorku priekšgalā

 24. Latvijā valsts valoda ir tikai un vienīgi LATVIEŠU un te nevar būt nekādas diskusijas! Krievijai vispār te nav ko iejaukties tik saprotamā likumā. Labāk lai saved kārtību pie sevis krievijā. Nekur pasaulē nediktē, kādā valodā attiecīgā valstī, jo katrai valstij ir sava teikšana

 25. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  “…. pieņemtie grozījumi ir pretrunā ar šīs valsts valdības deklarācijām par uzticību augstiem demokrātijas standartiem un vērtībām, kā arī VESELAI VIRKNEI starptautisko tiesību aktu.” – tā kremlis.
  1. Varbūt, ka varētu uzskaitīt TO VIRKNI?!
  2. Mūsu Satversmē ir teikts, ka Latvija ir NACIONĀLA valsts ar LATVIEŠU KĀ VIENĪGO VALSTS VALODU! Varbūt, kremlis var paskaidrot un precizēt, kas ir pārkāpts?

 26. Kaķa lāsti debesīs nekāpj!

 27. Es skatijos TV mitinu pirms izskatija so jautajumu.Es diemzel tur neredzeju neviena jauna cilveka.Visi pensionari.Nedomaju,ka viniem sis jautajums tiesam ir aktuals.
  Protams,mes bijam PSRS .Tani laika ta bija norma -dokumenti un skolas krievu vaoda.Bet tagad,kad valstis ir pasas par sevi.Neviens neiet ar lozungiem mitinos piemeram Francija vai italija un nepieprasa skolas krievu valoda runajosiem.Nemaki valodu,nevari mcities.
  Ja reiz tu dzivo kada valsti,tad tu ari runa saja valoda.Runa iet par paaudzi,kura ir dzimusi Latvija.Tatad parsvara visi ir Latvijas pilsoni.Tad kur ir problema ?Latvijas pilsonis vai pastavigais iedzivotajs runa latviesu valoda.

  • А проблема мадам в том, что вы не хотите видеть очевидного – нас в этой стране почти половина! И наш язык ничем не хуже вашего! Atbildēt

   Da!

 28. Latvija ir Latviešu valsts, un, ja jūs negribat dzīvot ar mūsu vērtībām un mūsu valodu, brauciet projām. /A.Grūtups/

  • И ты мудак, и автор цитаты ещё больший мудак! Вы просто фашисты! Atbildēt

   !

   • esi pats vislielākais fašists un naida cēlājs starp tautām. Un tādiem šeit vietas Latvijā nav. NEPATĪK BRAUC UZ RUSIJU

    • Олечка, не будь дурой! Ты других комментаторов не читаешь что ли? А они ангелы, да?! Atbildēt

     !

 29. Krievijai nav nekādas daļas par Latvijas iekšējām lietām. Savu viedokli viņi var sarullēt un iebāzt Putleram kur saule neiespīd.

 30. Lai tad Krievija ņem atpakaļ pie sevis savus tautiešus nevis ieved savā valstī čurkas un dzeltenos!Maskavā jau tagad vairāk kā 30% krāsaino imigrantu…

 31. Ka var izskaidrot ES un NATO Valsts Latvijas pasreizejas “zalas” valdibas bezdarbibu,vai atbalstisanu,kremla cekistu cekistu noziegumiem pret Latvijas Valsti un pilsoniem.Visa pasaule ir zinams ka pirms 2 vai 3 gadiem kremlis nosutija visam krievu skolam,lai ari kur tas nebutu,”jauno” vestures macibu gramatu,kura ir viltoti visi vesturiskie fakti,un slavinati cekistu noziegumi.Maskesanas nolukos gramatas izdevejas skaitijas krievu “pareizticigo” baznica.Gramatas tika nosutitas Launuma Imperijas sutniecibam un talak izdalitas krievu skolam.Kad tiks likvidetas SC jauniesu “sporta”apvienibas,kuras tiek sludinata Latvijai naidiga propaganda un macita ielu cinas apmacibas.Kad tiks soditas,pec LR Kriminallikuma pantiem dezinformacijas un citas LR naidigas -apmelojosas “zinas”.

 32. kurš gan vēkšķētu, varētu domāt, ka Krievijā izglītību varētu iegūt arī ne krievu valodā

 33. Katrai valstij ir VALSTS valoda un tādā valodā ir jārunā un jāiegūst izglītība.Ja kādam tas nepatīk,lai vācās uz turieni ,kur viņam patīk.Starp citu,nav aizliegts dibināt privātās,KOMERCSKOLAS.Lai dibina tās un mācās savā valodā.

 34. Lai aizbrauc uz Fāterland un tur pieprasa lai mācības būtu Krieviem dzimtajā valodā! Tur visi bez izņēmuma šprehajet vāciski! Un vēl kā! Galvenais jau kas un kamdēļ ceļ iebildumus? Ždanoka ir pirmā kas to dara un musina tautu uz nekārtībām. Un kas valda kremlī? Ne jau krievi! Visi krievi, kuri ir iebraukuši PSRS laikā Latvijas teritorijā ir slēguši līgumus ar LPSR ar nosacījumu, kad iemācoties Latviski, atgriezīsies KF un mācīs tautiešus pareizi strādāt un nerunāt maķ-pere-maķ! Jaunatne labprāt mācās un mācīsies, kā Latvieši iebraucot Krievijā mācās krieviski. Un tas ir normāli!

 35. Ir tikai viens jautājums-kurā Eiropas valstī vēl bērni mācās krievu valodā ?

 36. tie ir turpinājums pēdējos 25 gados Latvijā īstenotajai diskriminācijas politikai, kas vērsta uz krievvalodīgo iedzīvotāju piespiedu asimilāciju,” teikts komentārā.
  ———————–
  Paskaties, kremli, vispirms baļķi savā acī, nevis meklē skabargu cita acī!!!

  • Ты сначала из своих глазёнок брёвна повытаскивай, а уже потом на других кивай, урод! Atbildēt

   !

   • Ko Jūs visi te šūmējaties uz vienu neizglītotu cilvēku. Lasu un domāju cik saindēta dvēsele. Zēl cilvēka, neko nav lasījis, ziņas neskatās, nezin kas notiek ne šeit ne krievijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+