×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Saeimas namu atvērto durvju dienā apmeklē 1700 interesentu

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Lai klātienē aplūkotu Saeimas namu, iepazītu tā arhitektūru, vēsturi un uzzinātu ko vairāk par deputātu ikdienas darbu, to vieni no pirmajiem apmeklēja Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas latgaliešu rakstu valodas pulciņa audzēkņi, kas ceļā uz Rīgu bija devušies jau ap pulksten pieciem no rīta.

 

“Atbraucām, lai apskatītu, kā tad Saeimā strādā vairāki deputāti no Latgales, tostarp mūsu pagasta pārvaldes vadītāja,” saka skolotāja un pulciņa vadītāja Veronika Dundure.

Pēc ekskursijas jauniešiem būs jāuzraksta iespaidi gan skolas mājas lapai, gan novada avīzei. Audzēkņu interese bijusi milzīga, visus gribētājus nemaz nav izdevies atvest ierobežotā vietu skaita dēļ. Santa un Katrīna no Nautrēnu pagasta teic, ka, redzot Saeimu reālajā dzīvē, nevis televīzijā, viss izskatoties daudz interesantāk.

Arī šogad Saeimas atvērto durvju dienā varēja aplūkot Saeimas Sēžu zāli, kurā katru ceturtdienu deputātiem notiek sēdes, Sarkano zāli, kas kalpo Saeimas prezidija sēžu, komisiju sēžu, konferenču un citu pasākumu vajadzībām. Tāpat apmeklētāju uzmanību piesaistīja Dāvanu zālē izvietotās ārvalstu delegāciju dāvanas Latvijas parlamentam un iespēja ielūkoties Saeimas darbinieku darba, kā arī reprezentācijas telpās, kur tiek uzņemti ārvalstu prezidenti, parlamentu vadītāji, vēstnieki un citas augstas amatpersonas. Ikdienā šīs zāles tradicionālo parlamenta ekskursiju laikā nav pieejamas. Šogad atvērto durvju dienas dalībniekiem bija arī unikāla iespēja nosūtīt uz jebkuru vietu Latvijā īpaši šim pasākumam izgatavotu pastkarti.

“Saeimas sēžu zāle televizorā izskatās daudz lielāka. Vēl mani pārsteidz, ka šajās telpās ir tik daudz mākslas darbu un milzīgu spoguļu,” saka Ieva no Mālpils novada vidusskolas, kura šurp atbraukusi sakarā ar skolas piekopto tradīciju – ik gadu 12. klases skolēnus vest apskatīt Saeimu.

Šīs aktivitātes iniciatore ir skolas politikas zinību skolotāja Laima Balode. “Manuprāt, viņi šeit gūst ļoti spilgtus iespaidus. Teoriju mēs pārspriežam katru mācībstundu, taču redzēt visu savām acīm ir kas pilnīgi cits,” viņa saka.

Ikviens parlamenta apmeklētājs, piedaloties konkursā, varēja pārbaudīt savu vērību un zināšanas par Saeimas namā ekskursijas laikā iepazīto.

Kopumā Saeimā vakar paviesojās vairāk nekā 1700 cilvēku. Visvairāk apmeklētāju vidū bija dažāda vecuma skolēnu grupas, taču interesenti Saeimu apskatīja arī individuāli, nelielā tūristu pulkā, kopā ar ģimeni u. tml.

Māra uz Saeimu atnākusi viena pati un pauž, ka jau sen gribējusi to izdarīt, bet nebija sanācis. “Tā kā tepat netālu strādāju, izlasīju informāciju un pieteicos ekskursijai. Man bija priekšstats tikai par Sēžu zāli, kas redzēta medijos, taču viss pārējais bija liela mīkla. Nemaz nezināju, ka šeit ir tādas lielas, ar skaistiem griestu gravējumiem rotātas zāles,” viņa saka.

Māra priecājas, ka mūsu tautas kalpi strādā tik skaistās telpās, jo to uzskata par valsts seju. “Labās, skaistās telpās var pieņemt labus lēmumus,” viņa pauž.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+