×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Saeimas opozīcija velta asu kritiku premjeres atskaitei par valdības deklarācijas izpildi (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas "No sirds Latvijai" pārstāve Saeimas deputāte Inguna Sudraba

Saeimas opozīcijā esošo politisko spēku pārstāvji ceturtdien veltīja asu kritiku Ministru prezidentes Laimdotas Straujuma (“Vienotība”) atskaitei par valdības deklarācijas izpildi.

Straujuma ceturtdien deputātus iepazīstināja ar Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam, Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020.gadam un deklarācijas par viņas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanas uzraudzības ziņojumu.

Partijas “No sirds Latvijai” Saeimas frakcijas vadītāja Inguna Sudraba minēja, ka dokumentus izstrādājis Pārresoru koordinācijas centrs, bet, pēc viņas domām, tas bijis jādara pašai valdības vadītājai.

“Nacionālās attīstības plāns savulaik tika izstrādāts, lai izvirzītu skaidrus mērķus, kas Latvijai jāsasniedz. Tāpēc šajā ziņojumā gribējās redzēt ministru prezidentes vērtējumu par to, vai izdevies nenovirzīties no nospraustā kursa, kas jau ir sasniegts, ko nav izdevies sasniegt, kas jādara citādāk. Gribējās sajust Straujuma kundzes atbildību par valsti,” viņa sacīja.

Politiķe atzīmēja – “ja gribat mīlestību pret valsti, par kuru viņai ir pienākums un aicinājums rūpēties, tā vietā ir radīts kārtējais dokuments, ko, izskatās, gatavojuši pat ne ierēdņi, bet pieaicinātie konsultanti vai novērotāji, kas bez jebkādas personiskas ieinteresētības par notiekošo un rezultātiem klāsta teoriju – ja gribat, var tā, bet ja negribat, var arī šitā”.

Savukārt Sudrabas pārstāvētās partijas biedrs Arvīds Platpers Ministru prezidentes ziņojumu dēvēja par darba imitācijas paraugu.

“Ziņojumā brīnišķīgi aprakstīti statistikas dati, raksturojot situāciju izglītībā. Tam pietrūkts ticamas matemātikas analīzes, kas pamatotu secinājumus, kaut vai, piemēram, korelācija starp dažādiem rādītājiem zinātnes un tautsaimniecības jomas indikatoros. Ziņojumā rezultatīvo rādītāju ir ļoti daudz un tie ir dažādi, bet kopumā neko nepasaka par izglītības kvalitāti,” viņš sacīja.

Partijas “Saskaņa” deputāts Jānis Ādamsons pateicās premjerei par skaisto runu, norādot, ka diemžēl saturu tajā tā arī neesot sadzirdējis, īpaši par drošības aspektiem, kas aktualizējušies migrācijas problēmu dēļ.

“Mums ir bijis pietiekoši daudz laika analizēt situāciju un iespējamo tālāko attīstību. Kas ir noticis? A nekas. Mēs dzīvojam šodien, militārā terminoloģijā mēs dzīvojam operatīvi, diena ir pagājusi, un paldies Dievam. Kāda ir mūsu taktika? Kāda ir mūsu stratēģija? A nekas. Man smaidu izsauc visas tās debates, kas notika saistībā ar to, cik bēgļus mēs pieņemsim? 10, 50, 100?” retoriski vaicāja opozīcijas politiķis.

Straujumas vadītajam Ministru kabinetam nav redzējuma par nākotni, šādu uzskatu pauda Latvijas Reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Bondars.

“Šodien jūs teicāt, ka šodienas darbā rītdiena redzama. Bet 8.jūlijā, kad jūs šeit stāvējāt un stādījāt priekšā jauno aizsardzības ministru, tā vietā, lai jūs pastāstītu, kas jaunam aizsardzības ministram būs nākotnē jādara, kādi uzdevumi jāveic un kāds ir redzējums par aizsardzības sektoru, jūs vienkārši nolasījāt viņa CV,” viņš sacīja.

Pēc Bondara domām, valdības vadītājas pārstāvētā partija “Vienotība” neinteresējas par aizsardzības nozari, jo tā uzticēta Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kuras biedrs Raimonds Bergmanis ieņem aizsardzības ministra amatu.

“Iespējams, ka jūs neko neteicāt par Bergmaņa kunga redzējumu un darbību, un spējām, tāpēc ka šī redzējuma un darbības, un spēju nav. Tas ir vienkārši deleģēts ministrs no ZZS,” teica opozīcijas deputāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu, šitā ”sudrabene” (čekista draugaļa) varēja paklusēt…

  2. Adamsonam tas “a” drošo vien patīk tāpēc ka viņš pats uz a, varbūt arī sargājot padomijas robežas ir nācies bieži to lietot. Sudraba no valsts kontroliera ir pārvertusies par valsts galveno kritiķi – strādā unisonā ar S. Tai vietā būtu paņēmuši un veikuši “matematisko analīzi” tam, kam Straujumai rokas nesniedzās. Dievs lai pasargā (kaut gan es tam neticu) mūsu valsti no tādiem …soniem un sudrabiem. Bondars arī labāk zina ko un kur Straujumai jārunā. Vai nav laiks, kungi un dāmas, visiem kopīgi un radoši ķerties pie darba valsts un tautas labā, nevis ņemties ar blusu ķeršanu? Visi jūs esat vienādi labi un vienādi slikti. Lielāka daļa no jums jau ir paspējusi parādīt, kas sanāk ja tiekat pie lielākas teikšanas.

    • Varbūt esat kaut ko dzirdējis par pozīciju un opozīciju. Uzdevumi katrai daļai ir atšķirīgi un tāpēc jau arī ir Saeimas vēlēšanas. Pirms izteikties par politiku, būtu nepieciešamas kaut minimālas zināšanas par to. Citādi tā pastulbi sanāk. Nezinu par ko, bet viedokli izteikšu.

      • Blusu ķeršana ir “opozīcija” ļoti šaurā vārda nozīmē. Un ja pozicija runā skaidrā latviešu valodā tad opozīcijai jārunā zīlupes latviešu? Kostel iļ baznica, kakaja raznica. Zīmīgi ka Sudraba iet ar Adamsonu vienā paketē. Ko tas varētu nozīmēt? Pastulbi vai?

Draugiem Facebook Twitter Google+