Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
21. novembris, 2015
Drukāt

Saeimas partijām un “Latvijas attīstībai” šogad ziedots pusmiljons eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem un partijai “Latvijas attīstībai” šogad kopumā saziedots 502 251 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegtā un aģentūras LETA apkopotā informācija.

Partijai “Vienotība” saziedoti 152 025 eiro, bet nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) saņēmusi 50 567 eiro.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ziedojumos saņēmusi 33 675 eiro, bet to pārstāvošajām partijām – Latvijas Zemnieku savienībai (LZS) un Latvijas Zaļajai partijai (LZP) – kontos ieskaitīti attiecīgi 29 590 eiro un 15 575 eiro.

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītajai partijai “No sirds Latvijai” atvēlēti 15 960 eiro, bet Latvijas Reģionu apvienība ziedojumos saņēmusi vien 3205 eiro. Apvienība “Saskaņas centrs” ziedojumus vispār nav saņēmusi, bet apvienības partijai “Saskaņa” pārskaitīts 66 661 eiro.

Tikmēr Saeimā nepārstāvētā partija “Latvijas attīstībai” ziedojumos saņēmusi 134 993 eiro.

Likums paredz, ka kopējās vienas fiziskas personas iemaksas kalendārā gada laikā vienai partijai nedrīkst pārsniegt 50 minimālo mēnešalgu apmēru – 18 000 eiro.

Arī šogad dažas partijas var saņemt valsts budžeta finansējumu. Neraugoties uz valsts budžeta finansējumu, partiju kases joprojām likumīgi var papildināt ar ziedojumiem un biedru naudām.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+