×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. decembris, 2013
Drukāt

Saeimas partijas Piebalga kandidatūru vērtē diezgan pozitīvi (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Komisijas enerģētikas komisārs Andris Piebalgs preses brīfinga laikā pēc tikšanās ar Ministru prezidentu.

Saeimā pārstāvētās partijas Eiropas Savienības (ES) komisāra Andra Piebalga iespējamo kandidatūru Ministru prezidenta amatam vērtē diezgan pozitīvi, taču pagaidām atturas no prognozēm, vai atbalstīs to.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA sacīja, ka vispirms būtu jāsagaida, kad premjera amata kandidāts tiks nosaukts oficiāli, citādi patlaban ir dažādas versijas par to, kurš varētu stāties pašreizējā valdības vadītāja Valda Dombrovska (V) vietā.

“Šodien pateiks Piebalgs, rīt – Artis Pabriks (V), citu dienu – vēl kādu citu. Ir jāsagaida nopietns uzstādījums par to, kāds cilvēks būs, un tad arī lems,” teica Brigmanis.

Vienlaikus gan viņš atzina, ka Piebalgs ir pietiekoši laba kandidatūra šim amatam, tomēr vispirms jau pašam Piebalgam būtu jāpiekrīt kandidēt uz šo amatu. Savukārt ZZS vispirms sagaidīs konkrētu piedāvājumu un tikai tad paudīs savu viedokli.

Iepriekš Brigmanis LETA sacīja, ka no labējām partijām vislielākā frakcija ir “Vienotībai”, līdz ar to būtu loģiski, ja nākamais Ministru prezidents arī pārstāvētu šo politisko spēku.

Pēc Brigmaņa domām, par premjeru būtu jāizvirza cilvēks, kuram aiz muguras ir nopietns Saeimas “deputātu korpuss”.

Partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis informēja, ka partijā par Piebalga kandidatūru nav lemts un arī pats eirokomisārs nav uzrunāts.

Neatkarīgo deputātu grupas pārstāvis Klāvs Olšteins par šo iespējamo kandidatūru izteicās pozitīvi – viņaprāt, Piebalgs ir piemērots šim amatam, jo īpaši ņemot vērā viņa pieredzi komisāra amatā. Olšteins Piebalgu uzskata par vienu no piemērotākajiem kandidātiem, kas Saeimā varētu gūt arī vairākuma deputātu atbalstu. Taču patlaban neatkarīgie deputāti savā starpā šo kandidatūru nav apsprieduši.

Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”- Tēvzemei un Brīvībai/LNNK frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis veltīja atzinīgus vārdus iespējamajam premjera amata kandidātam. Viņaprāt, Piebalgs ir nopietna kandidatūra, cienījams amata pretendents. Pagaidām gan frakcijā par to vēl nav spriests. Svarīgi esot arī jautājumi par to, kas veidos valdību un kādi būs tās uzstādījumi. Tomēr, pēc viņa domām, Piebalgs varētu gūt Saeimas vairākuma atbalstu.

Nenoraidot Piebalga kandidatūru, “Saskaņas centra” frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs gan nevarēja atbildēt, vai frakcija atbalstīs Piebalgu premjera amatā, ja viņa kandidatūra oficiāli tiks nosaukta. Tomēr, kamēr viņš nav nominēts šim amatam, Urbanovičs ar savu viedokli negribot izdarīt spiedienu.

“Vispirms Valsts prezidents nominē kandidātu. Un ja nominants gribēs mūsu atbalstu, viņš ar mums tiksies un mēģinās pārliecināt,” norādīja politiķis.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš saistībā ar jaunās valdības veidošanu ir telefoniski sazinājies ar Eiropas Savienības komisāru Andri Piebalgu, aģentūrai LETA pastāstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Pagaidām gan detalizētāka informācija par to nebūs, pirms vēl nebūs beidzies pirmais sarunu raunds ar partijām par jaunās valdības veidošanu.

Kā ziņots, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, Dombrovskis paziņoja par demisiju. Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis, kurš paziņoja par demisiju, nav gatavs vadīt nākamo valdību.

Dombrovskis valdību vada kopš 2009.gada marta.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Ja partijas Piebalga kandidatūru vērtē pozitīvi, tad ir skaidrs, ka bāleliņi smagi apsvēruši šeptēšanās iespējas un apmērus. Laikam varēs sarunāt. Jo – Piebalgs ilgi nav bijis Latvijā un Latvijas koruptīvās vides apmēri viņam nav pat nojaušami. Šai brīdī daudz ko pārdomā arī V.Krustiņa kunga (biedra) un avīzes LA saimnieki, tie, kas liek Krustiņkungam un Līcīškungam arvien intervēt un sabiedrībai atgādināt par vecajiem rupučiem, kas Latvijas valsti jau pašā sākumā nolēma tādai klumpurošanai no viena grāvja otrā. Kas tie ir? Miniet!

  2. Padzīt vajag Āboltiņu! Nummber one!

  3. Priekš kam viņam to vajag? Tajā bedrē, kur tevi pēc tam nomelno, visā vaino (kā vainoja Dombrovski visu iepriekšējo valdību neizdarībās, itīpaši 90 mito Varoņu posts), priekš kam tur līst iekšā! Viņš tagad ir prom no Latvijas un viņš Noteikti jūtas ļoti labi! Tur, tik augstos amtos esot EU. Es domāju, ka viņš Nepiekritīs, Atteiksies! Tas nav vajadzīgs, galīgi garām! Vo, lai Nāk Šlesers un strebj šos viņu Neizdarību, Neuzbūvētās ekonomikas pamatus! Gaili vajag iegrūst KNAB vadīšanā, Repši arī kautkur, bet tā ka nograb! Un piespiest viņiem labot savas kļūdas! Šķēli arī, lai Vergo! Visur pieprasīt Kategorisku rīcību, stingru vadīšanu! Jā un protams gudro Hokeja fanu, Kalvīti arī! Lai strebj savus sasniegumus! Gudrīši! Es domāju, ka Piebalga kungs Neparakstīsies uz šo Stulbumu! Paskatieties, par ko Dombrovskis pataisīts. Viss vainīgākais visās Latvijas Neizdarībās!

  4. Raivi Dzintar! Vai nav laiks no NA padzīt Piebalga atbalstītāju Cilinski? Tiešām ar Cilinska prāta spējām nav kaut kas kārtībā, ja viņs saka – “Piebalgs ir nopietna kandidatūra, cienījams amata pretendents”.

  5. Pēc Zolitūdes traģēdijas Latvijas tauta saņems kārtējo dāvanu – pelēkā un negodīgā latvieša vadīto valdību. Prezidents, protams, neaicinās godīgu un gudru cilvēku, jo nesaprot, ko vispār pēcpadomju Latvijā nozīmē fenomens „godīgs un gudrs cilvēks”. Bērziņa kungam tā ir sveša parādība. Andris Piebalgs tagad būs īstais, jo visi jau aizmirsuši viņa izdarības – izglītības iestūrēšanu neoliberālisma murgos, „akadēmiskās brīvības” došanu augstskolu zaglīgajai mafijai, profesionāļu padzīšanu no ministrijas. Bērziņš var droši rīkoties, jo Latvijas tauta jau būs aizmirsusi Piebalga lielāko varoņdarbu Latvijas kriminālajā valstiskajā sistēmā – iedzīvotāju ietaupījumu izkrāpšanu bankā „Baltija”. Piebalgs visu to uzraudzīja, jo bija finansu ministrs. Diemžēl viņš ir aprobežots un nav spējīgs saprast, ka pēc tādām nelietībām turpināt tēlot politiķi ir iespējams tikai valstī, kas nav izdevusies un kuras sabiedrībā politiķu amorālisms ir norma un nāciju tādi sīkumi neinteresē.

    • Nu gan bij. komunists A.Priedītis piekopipeistojis ar vienu un to pašu tekstu visus portālus. Priedīti, proties kaunu! Neaizmirsti Daugavpils Universitātes laiku!

  6. Labākais premjera kandidāts ir Roberts Zīle.

Draugiem Facebook Twitter Google+