×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Saeimas pavasara sesijā pieņemts 71 likums; visvairāk debatējis Zariņš (1)

Foto: LETA Ivars ZariņšFoto: LETA Ivars Zariņš

Saeima 2014.gada pavasara sesijā kopš 22. aprīļa sanāca uz astoņām kārtējām un vienu svinīgo sēdi. Šajā sesijā pieņemts 71 likums – 14 jauni likumi, grozījumi 56 likumos un viens likums otrreizējā caurlūkošanā, informē Saeimas Preses dienestā.

Pavasara sesijā izskatīšanai komisijās nodoti 55 likumprojekti, no kuriem 41 iesniedzis Ministru kabinets un pa septiņiem likumprojektiem – Saeimas komisijas un deputāti. Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem – skatot tos otrajā un trešajā lasījumā – Saeimā vērtēti kopumā 1399 priekšlikumi.

Kopš aprīļa Saeimas sēdēs visvairāk debatējis deputāts Ivars Zariņš (SC) – 25 reizes. 21 reizi debatēs runājusi Ilma Čepāne (V), pa 16 reizēm katrs – Andrejs Elksniņš (SC) un Andrejs Judins (V), bet deputāti Ingmārs Līdaka (ZZS) un Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) no tribīnes runājuši katrs 13 reizes. Kopumā deputāti no Saeimas tribīnes debatējuši 280 reizes.

Saeima šā gada pavasara sesiju slēdz 20. jūnijā, bet 2014.gada rudens sesiju sāks 2. septembrī. Saeimas sesiju starplaikā pēc nepieciešamības var sasaukt Saeimas ārkārtas sesiju. Tuvākā Saeimas sēde varētu tikt sasaukta 3. jūlijā.

Laikā starp sesijām plānots izskatīt likumprojektus par izmaiņām lauksaimniecības zemes tirdzniecībā, kapitālsabiedrību pārvaldē, privātpersonu maksātnespējas procesa regulējumā un būvniecības jomā, kas paredz pastiprināt būvdarbu uzraudzību un būvniecības procesā iesaistīto atbildību. Tāpat plānots izskatīt rosinātās izmaiņas likumos, lai, ieviešot vēlētāju apliecību, nodrošinātu iespēju šī gada Saeimas vēlēšanās piedalīties tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte.

Vēl Saeimas sesiju starplaikā ārkārtas sesiju plānots sasaukt, lai pieņemtu likumu par ES fondu apguvi 2014.-2020.gada plānošanas periodā, Valsts aizsardzības finansēšanas likumu, kā arī ratificētu Eiropas Savienības Asociācijas līgumu ar Gruziju un Moldovu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. lai Zariņš nedebatē,ja viņš un Elksniņš tak piekalpo SC par latviešiem.Tiem pārējiem jau ar valsts valodu diezgan pašvaki.Tad nu tiek izmantoti uzpirkto savas tautas nodevēju resursi.

Draugiem Facebook Twitter Google+