×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Saeimas simtnieku neapcirps (12)

Foto - Saeimas preses dienestsFoto - Saeimas preses dienests

1993. gadā viens Saeimas deputāts bija vidēji uz 25 006 valsts iedzīvotājiem, tagad – viens uz 19 690. Ja iedzīvotāju skaits samazinās, ja parlamenta tēriņi tikai aug – vai nevajadzētu šo tautas priekšstāvju skaitu samazināt? Pirms četriem gadiem izveidotā iniciatīva portālā “manabalss.lv” piedāvāja grozīt Satversmes 5. pantu, nosakot, ka Latvijas Republikas Saeima sastāv no 50 tautas priekšstāvjiem, nevis pašreizējiem simts. “Saeima būs darbspējīgāka ar 50 Saeimas locekļiem, kā arī tiks ietaupīta nauda, atsijājot “nelietderīgos” Saeimas locekļus. Katram deputātam ir viens vai divi palīgi, kuri smagāko darbu praktiski padara viņu vietā. Ja tiktu samazināts deputātu skaits, tad beidzot, lai pārvarētu krīzi, nevajadzētu samazināt slimnīcu skaitu vai kādam samazināt algu utt. Samazinot deputātu skaitu Saeimā, deputātiem būs lielāka atbildība tautas priekšā, kā arī vieglāk pieņemt lēmumus,” rakstīja iniciatīvas autors – kāds Oļegs Belousovs, piebilstot, ka parlaments varēšot strādāt efektīvāk, jo “50 deputātiem ir vieglāk vienoties par konkrētu rīcību, nekā simts”. Belousova ideja jau šī gada sākumā portālā “manabalss.lv” bija savākusi iesniegšanai Saeimā nepieciešamos 10 000 parak­stu, un šobrīd to parakstījuši jau vairāk nekā 11 000 cilvēku, tomēr ilgāku laiku nenotika nekāda virzība. Kā pastāstīja “manabalss.lv” komunikācijas vadītāja Annija Emersone, portāla pārstāvjiem ilgi nav izdevies sazināties ar iesnieguma autoru (arī “LA” mēģināja sazināties ar O. Belousovu, bet neveiksmīgi). Tomēr nesen viņš esot atsūtījis “manabalss.lv” e-pastu, kurā atsauc savu iniciatīvu, skaidrojot, ka tā zaudējusi aktualitāti, jo bijusi domāta kā krīzes laika risinājums. “Tādēļ nolemts priekšlikumu nevirzīt tālāk,” skaidroja A. Emersone. Viņa gan arī informēja, ka šādos gadījumos iespējams arī cits risinājums – ja iniciatīvas autors nespēj vai nevēlas turpināt iesākto, kolektīvā iesnieguma virzīšanu var pārņemt kādi no parakstītājiem. Šajā gadījumā gan tā nav noticis.

 

Jāpārstāv plaša sabiedrības daļa

Pat ja parlamentā šāds Satversmes grozījuma priekšlikums būtu iesniegts, maz ticams, ka tas tur gūtu politisku atbalstu. Ieceri samazināt parlamentāriešu skaitu vienlīdz skeptiski vērtē gan pozīcijas, gan opozīcijas pārstāvji.

“Satversmes tēvi skaitli 100 neizvēlējās nejauši. Simt deputāti Saeimā ir optimālais parlamenta locekļu skaits, kas Latvijā nodrošina nepieciešamo sabiedrības grupu politisko pārstāvniecību parlamentā,” uzskata Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Viņa arī atgādināja, ka parlamenta darbības lauks ir plašs (sociālie jautājumi, veselība, izglītība, drošība, cilvēktiesības, tautsaimniecība, finanses utt.) un mazāks deputātu skaits nespētu šo tēmu loku aptvert. Līdzīgus argumentus piesauca arī citu koalīcijas frakciju pārstāvji. Jau ar pašreizējo deputātu skaitu esot grūti izveidot kvalitatīvas komisijas ar deputātiem, kuriem būtu atbilstoša izglītība un pieredze.

“Ja es vēlētos izpatikt sabiedrībai, tad piebalsotu, ka vajag samazināt ne tikai uz pusi, bet par divām trešdaļām. Taču tam nav racionālā kodola. Ikdiena ir pierādījusi, ka simt deputāti ir optimālais skaits,” teica ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. NA būtu groži jāņem savās rokās un 100 liekēžu mūsu valstiņai ir stipri par daudz!

 2. 25 tā pat kā Lihtenšteinā būtu ļoti labs rādītājs Latvijai,būtu mazāk ko vainot un nebūtu tik daudz iespēju visu absurdo un nejēdzīgo lēmumu pieņemšanas rezultātā novelt vainu uz kādu citu,cits atkal uz citu līdz beigās ķēdes vidū vainīgo vairs nevar atrast,jo viss smuki ir noklusis,Tauta cieš,bet tur augšā vainīgo nav nekad.

 3. apcirpt nevajag novakt vajag

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … (apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no Saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)
  .
  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. nevis jasamazina bet puse janovac bez pedam

 6. šiem tāpat kā tautai jāiziet no komforta zonas 😀
  Tikai 50, un ne vienu vairāk!

 7. BET VAI KĀ DERĒTU ŠOS APCIRPT! LAI PADZĪVO KĀ PENŠI VIENU MĒNESI…..

 8. Vēlēt par tădiem vėl Atbildēt

  Impotence

 9. Saima ir jāsamazina. Es nākamajas vēlēšanās par šādu koalīciju nebalsošu!!!!!!

 10. До тех пор, пока в Латвии будет продолжаться безнаказанность чиновников и политиков, в стране не произойдет никаких улучшений и роста экономики. Такое мнение в эфире радио Baltkom выразил руководитель рыбоперерабатывающего предприятия Brīvais Vilnis Арнольд Бабрис.
  «В Средние века очень популярны были показательные суды – повешение, отрубание голов. Так вот, мы можем говорить сколько угодно, но пока не будет показательных судов, пока не будут наказаны чиновники, которые врали, министры, которые все развалили, пока не будет наказан какой-нибудь Сейм, ничего не случится. У людей очень короткая память, образцово-показательная порка нужна. У нас не работает принцип «кнут и пряник»»

Draugiem Facebook Twitter Google+