×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Saeimas spīkere Igaunijā aicina veidot kopēju Baltijas informatīvo telpu

Foto: SaeimaFoto: Saeima

Baltijas valstīm ir jāveido kopēja informatīvā telpa, to piektdien tikšanās laikā ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Eiki Nestoru (Eiki Nestor) un kaimiņvalsts parlamenta deputātiem aicināja Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (NA).

Puses pārrunājušas reģiona drošības jautājumus, tostarp informatīvās telpas drošību. Mūrniece uzsvērusi nepieciešamību ziņu dienestu programmās regulāri ietvert kaimiņvalstu ziņu sižetus par svarīgākajiem notikumiem, tādējādi mazinot Baltijas valstu savstarpējo informatīvo izolāciju un sperot pirmos soļus kopējas Baltijas informatīvās telpas veidošanā, informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja akcentējusi, ka Latviju un Igauniju vieno cieša sadarbība, ko apliecina arī intensīva amatpersonu vizīšu apmaiņa. Mūrniece paudusi gatavību atbalstīt vēl ciešāku saišu veidošanu ar Igaunijas parlamentu divpusējā līmenī un reģionālos formātos – Baltijas asamblejā un Baltijas un Ziemeļvalstu starpā.

Viena no galvenajām sarunu tēmām bijusi gaidāmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē. “Baltijas valstis starptautiski uztver kā vienotu reģionu, tāpēc Latvijas prezidentūra ir izaicinājums un iespēja arī Igaunijai un Lietuvai,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Viņa akcentēja prezidentūras prioritāros virzienus – ES konkurētspēju un izaugsmi, ES lomas stiprināšanu globālā mērogā, kā arī Eiropas digitālā potenciāla iespēju izmantošanu ES attīstībā.

Saeimas spīkere īpaši atzīmējusi, ka prezidentūras viena no prioritātēm būs Austrumu partnerība, un informēja, ka Saeima prezidentūras parlamentārās dimensijas ietvaros organizēs Parlamentāro konferenci par kopējo ārpolitiku un drošības politiku, kā arī kopējo drošības un aizsardzības politiku, kurā plānots runāt arī par situāciju Ukrainā un Krievijas lomu un atbildību tajā.

Jau ziņots, ka Mūrniece piektdien uzturas oficiālajā vizītē Igaunijā. Viņu pavada Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS), kā arī deputāti Nellija Kleinberga (LRA) un Veiko Spolītis (“Vienotība”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+