×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Saeimas spīkere: Lāčplēša diena atgādina, ka Latvijas valsts nav uzdāvināta (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Lāčplēša diena atgādina to, ka Latvijas valsts nav mums uzdāvināta, apsveikumā 11.novembrī norādījusi Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (NA).

Mūrniece atgādina, ka Lāčplēša dienā piemin Latvijas Brīvības cīņās kritušos varoņus.

“Lāčplēša diena mums atgādina – Latvijas valsts nav mums uzdāvināta, tā nav vēstures nejaušība. Par Latviju ir lietas varoņu asinis,” pauž Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa uzsver, ka “katru mūsu dzīves dienu mums jābūt gataviem savu prātu, dvēseli, drosmi un sirds siltumu veltīt Latvijai. Mūsu paraugs ir kritušie varoņi un viņu Dzimtenes mīlestība. Būsim tās cienīgi!”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tā ir liela ideoloģiska un politiska kļūda, ka Latvijas DZIMŠANAS diena 1918.gads.

  PALABOJIE, lūdzu, ka 1918.gada 18.novembris ir Latvijas neatkarības iegūšanas diena. Tas nav tas pats, kas dzimšana. Neesiet tik gļēvi un apolitiski pret savas valsts un tautas vēsturi.

 2. Ieskats Latvijas valsts un latviešu tautas rašanās vēsturē.

  Līdz ar to rodas jautājums – vai Latvijas valsts dzma 1918,gada 18.novembrī? Latvijas radio un TV plaši cildina, ka Latvijas dzimšanas diena – 18.novembris.

  Vēlajos viduslaikos Latvijas teritorijā izveidojās suverēnu valstu savienība — Livonijas konfederācija, kuras ietvaros līdz 16. gadsimtam konsolidējās latviešu tauta. Savukārt 17. gadsimtā Latvijas dienvidrietumu daļā izveidojās plaukstoša muižnieku republika —Kurzemes un Zemgales hercogiste…

  Latvijas galvenā pilsēta Rīga, kas līdz 15. gadsimtam bija lielākā Hanzas savienības tirdzniecības pilsēta Baltijas jūras austrumu krastā, arī vēlāk saglabāja nozīmīga reģionālā politiskā un militārā centra statusu

  2. gadu tūkstotī p.m.ē. tagadējās Latvijas teritorijā ieceļoja baltu ciltis, no kurām vēlāk izveidojās kuršu, latgaļu (latvju), sēļu un zemgaļu tautas.

  Dievs, svētī Latviju” ir īpaši dziesmu svētkiem kā latviešu himna rakstīta vīru kora dziesma. Pirmo reizi tā izpildīta I Vispārējo latviešu dziesmu svētku svinīgajā atklāšanas aktā 1873. gada 26. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības zālē.

  Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācija, kas dibināta 1868. gadā.

 3. Valdībai jāatbalsta filmas producēšana par Baltijas valstu/Latvijas okupāciju 1940. gadā. Filmas mūslaikos izglīto cilvēkus.

Draugiem Facebook Twitter Google+