Latvijā
Politika

Saeimas spīkere: Neatteiksimies no savas vēstures. Leģionāri ir mūsu tautas daļa3

Foto – Dainis Bušmanis

“Mēs nekad neatteiksimies no savas vēstures. Leģionāri ir mūsu tautas daļa – daudzās latviešu dzimtās ir cilvēki, kas dienējuši Latviešu leģionā,” piektdien, 16.martā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot klātesošos kritušo karavīru piemiņas pasākumā Lestenes Brāļu kapos.

Latviešos visos laikos ir bijusi dzīva valstsgriba. Leģionāri valstsgribu pauda, karojot ar domu par neatkarīgu Latviju. Kā uzsvēra I.Mūrniece, arī pēckara gados leģionāri aktīvi darbojās latviešu trimdas organizācijās, kas uzturēja dzīvu patriotisma garu.

“Savas valsts vērtības apziņa, savas zemes, tautas, valsts aizstāvēšana ir mūsu identitātes daļa. Mēs paši varam veidot savu vēsturi, kad mūsu valstsgriba ir dzīva un stipra,” sacīja I.Mūrniece.

Pirms četriem gadiem Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, sacīja I.Mūrniece, akcentējot to kā skaudru atgādinājumu tam, ka arī 21.gadsimtā ir iespējama militāra agresija.

Mums ir jābūt gataviem dažādiem scenārijiem, tostarp aizstāvēt savu valsti, taču šodien, pateicoties NATO, mēs vairs neesam vieni, kā tas bija 1940.gadā, sacīja parlamenta spīkere.

Saeimas priekšsēdētāja uzskata, ka Latvijai jābūt gatavai dažādām provokācijām. Rudenī gaidāmās parlamenta vēlēšanas var būt viens no provokāciju mērķiem, kā tas iepriekš jau noticis ar vēlēšanām citās rietumvalstīs, piebilda I.Mūrniece. Kremļa vara ir tā, kas izplata mītus par Latviju kā neizdevušos valsti, sacīja I.Mūrniece un aicināja būt kritiskiem savā domāšanā un stipriem savā pārliecībā, lai neļautos viltus ziņām un melu stāstiem.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts prezidents komentē parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu 3
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lielākie ieguvēji no nodokļu reformas būs strādājošie bez bērniem
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Vēl pēdējo dienu gaisa temperatūra saglabāsies virs nulle grādiem
13 minūtes
LE
LETA
Latvijā
NEPLP aizliedz Latvijā retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus
19 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords! 1
4 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
4 stundas