Latvijā
Politika

FOTO: Saeimas spīkere par mazdūšību, korupciju un kaimiņiem38

Foto: Ernests Dinka, Saeima

Latvija ir daļa no mums, un mēs tai esam ļoti vajadzīgi. Šodien mums, tāpat kā Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu, jāspēj būt lieliem savās domās un darbos, lai prastu aizstāvēt savu Latviju.

To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra piektdien, 4.maijā, Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 28.gadadienai.

Vienlaikus Latvijā vēl tagad dzīvo daudzi, kuriem mūsu valsts neatkarība ir kā dadzis acī, teica Saeimas priekšsēdētāja, vēršot uzmanību, ka šie cilvēki joprojām cenšas uzspiest savu impērisko domāšanu, iestājas par kādām īpašām savām tiesībām, vēlas mums diktēt noteikumus un ignorēt tās zemes likumus un valodu, kurā dzīvo.

Nesen mēs nobalsojām par Izglītības likuma grozījumiem, kas nosaka pāreju uz izglītību valsts valodā. Taču cilvēki vaicā – kādēļ Saeima tikai pēc 28 gadiem spēja pieņemt šādu lēmumu. Drīzāk tā ir bijusi politiska mazdūšība, kas teju trīsdesmit gadus vilka mūs atpakaļ pagātnē, sacīja Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka valoda ir mūsu tautas un valsts identitāte, kurai šobrīd nepieciešama jauna elpa. Tāpēc balsojums par izglītību latviešu valodā pēc nozīmīguma ir pielīdzināms parlamenta balsojumam par Satversmes preambulu.

Vēl viena sāpīga problēma, kas mums joprojām neļauj dzīvot labklājīgāk, ir korupcija – tā mazina valsts vērtību, traucē tās ilgtspējai un reputācijai, teica I.Mūrniece. Viņa vērsa uzmanību, ka korupcijas uztverē lūzuma punkts vēl nav sasniegts, turklāt ikdienā mēs par to aizmirstam domāt ģeopolitiski. Latviešiem ir lieliska nevardarbīgās pretošanās pieredze, un tā mēs varētu pretoties arī korupcijai.

LASI VISU SPĪKERES RUNU ŠEIT

Svētku dienas rīts sākās ar dievkalpojumu, ko apmeklēja arī valsts amatpersonas.

Sēdē tradicionāli aicināti bijušie Valsts prezidenti, Ministru kabineta locekļi, Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, ārvalstu diplomātiskais korpuss un starptautisko organizāciju pārstāvniecību vadītāji Latvijā.

Saistītie raksti

Pēc sēdes Mūrniece teica tostu Saeimas Sarkanajā zālē, bet pēc tam pie Saeimas nama notika kopīgā fotografēšanās. Vēlāk Saeimas Viesu zālē notiek Baltā galdauta svētki ar Augstākās padomes deputātiem.

Galerijas nosaukums
LA.lv