×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Saeimas vadītāja: Labākā atbilde Krievijai ir stabila un stipra Ukraina (5)

Foto: Saeimas Preses dienestsFoto: Saeimas Preses dienests

Labākā atbilde Krievijai ir stabila un stipra Ukraina, piektdien oficiālās vizītes Ukrainā laikā tiekoties ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Volodimiru Grojsmanu uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

“Ukraina šobrīd atrodas sarežģītā situācijā, bet par spīti tam un jo īpaši tādēļ ir jāturpina uzsāktās reformas. Tas ir galvenais priekšnoteikums Ukrainas ciešākai integrācijai Eiropas Savienībā. Stabila un stipra Ukraina ir labākā atbilde Krievijas destabilizējošajiem pasākumiem,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja, apliecinot Latvijas gatavību arī turpmāk dalīties mūsu uzkrātajā reformu īstenošanas pieredzē.

Latvijas delegācija ir ieradusies Ukrainā, lai paustu morālu atbalstu un apliecinātu mūsu valsts gatavību arī turpmāk atbalstīt Ukrainas eirointegrācijas centienus, tostarp sniedzot praktisku atbalstu.

Saeimas priekšsēdētāja ar Grojsmanu pārrunāja ceturtdien Minskā panākto vienošanos, īpaši uzsverot, ka vissvarīgākais ir reāla tās īstenošana.

Mūrniece uzsvēra, ka Latvijas un Ukrainas attiecības ir balstītas uz draudzību, savstarpējo izpratni un sadarbību ne tikai valsts institūciju līmenī, bet arī cilvēku vēlmē palīdzēt Ukrainas tautai. Latvijas sabiedrība seko līdzi aktualitātēm Ukrainā un vēlas atbalstīt tās iedzīvotājus.

Saeimas priekšsēdētāja ir uzņēmusies patronāžu Latvijas nevalstisko organizāciju rīkotam lielkoncertam, kas būs veltīts līdzekļu vākšanai Ukrainas konfliktā cietušajiem bērniem. Mūrniece uzaicināja Grojsmanu piedalīties koncertā, kas 6.jūlijā notiks Dzintaru koncertzālē Jūrmalā.

Pārrunājot abu valstu parlamentāro sadarbību, Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs pateicās par atbalstu Latvijai kā vienai no pirmajām valstīm, kas aizvadītajā gadā ratificēja Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas Asociācijas nolīgumu.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja viņu informēja, ka šī mēneša sākumā Latvijas prezidentūras ietvaros Saeimā tikās ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāji. Sanāksmes laikā tika pieņemts kopīgs paziņojums par situāciju Ukrainā. Tajā atkārtoti pausts nemainīgs atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai tās starptautiski atzītajās robežās.

Mūrniece arī apliecināja, ka situācija Ukrainā būs Latvijas sabiedrības uzmanības centrā arī turpmāk, un uzaicināja Ukrainas parlamenta delegāciju piedalīties šā gada martā Rīgā plānotajā Parlamentārajā konferencē par kopējo ārpolitiku un drošības politiku, kā arī kopējo drošības un aizsardzības politiku.

Pēc tikšanās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Latvijas delegācija nolika ziedus Maidana laukumā un simbolisku velti – piemiņas sveci kopā ar riekšavu graudu un ziediem – pie Golodomora muzeja.

Saeimas priekšsēdētāja no 12. līdz 14.februārim uzturas oficiālā vizītē Ukrainā. Kijevā Mūrniecei plānota tikšanās arī ar Ukrainas Valsts prezidentu Petro Porošenko, kā arī dalība mūsu valsts vēstniecības Ukrainā renovēto telpu atklāšanas pasākumā.

Saeimas priekšsēdētāju vizītē pavada Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V), Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols (NA), kā arī deputātu grupas sadarbībai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Ainārs Mežulis (ZZS).

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. 20 gadus pēc neatkarības atjaunošanas austrumu robeža praktiski stāv vaļā. Valdībai un deputātiņiem labāk patīk braukāt pa pilīm ar greznām uzņemšanām un zīmēties pasaulei, bet austrumu robeža un Latgales nomales kundzes sasmērēs balles kurpes. Latvijas nodevēji!

 2. … @ noverotajs … !

  … tas pats k !

  … Atkartoju teikto, kas velreiz attiecas uz ‘godigo … ‘ … !

 3. Vareja gan kundze pie viena aizbraukt uz Donbasu un Lugansku, paskatities uz godigas Kievas armijas cinas rezultatiem .Varbut Latvija melu par Ukrainu butu mazak,bet papa jau to nelauj darit.

 4. …. Redzi patiesibu visos atklatos datos par Kremla biznes viriem … un varbut saproti to ko inteligenti cilveki spej darit ka patrioti savai zemei, savai tautai par labu …. k !

  … ‘Lielo melu’ zombetie 5. kolonnas agenti un lidzskrejeji, vai uzpirktie un saurpierisu ‘izmantojamo idiotu’ parstavji neapzinas, ka vini sevi momenta uzmet, kad vini sava propagandas visatlautibas slimiga aizrautiba tik automatiski ka ‘Pavlova sunisi’ pielieto un izlieto ‘apgrieztas variacijas ‘ argumentus ( tas ir: tie projekte savus ka propogandas kriminalistiskos prata un dveseles vajuma atributus uz vinu pretiniekiem) !!!!
  airak

  … Kurs tad ir vairak sazadzies vai piesavinajies valsts resursus, visa pasaule … ka Putins un katrs vina klikes biedrs … un ta summa ir jau vairak par simts miljardiem… ?!

  … Un te kads zombets idiots vel megina carkstet … sadejadi !

 5. kamēr piebaros asinskāro suni porošenko gan ar aizdevumiem,gan ieročiem ,miers tur nebūs .Viņam tas ir bizness

Draugiem Facebook Twitter Google+