Mobilā versija
+3.5°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
6. augusts, 2014
Drukāt

Uz simts deputātu vietām pretendē 1156 kandidāti


Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

5.augustā noslēdzās deputātu kandidātu sarak­stu iesniegšana 12. Saeimas vēlēšanām. Kā pēdējā kandidātu sarakstu iesniedza partija “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”. 12. Saeimas vēlēšanām pieteikti 13 deputātu kandidātu saraksti, kopumā 1156 deputātu kandidāti.

Kandidātu sarakstu iesniegušas partijas “Vienotība”, “Suverenitāte”, “No sirds Latvijai”, “Vienoti Latvijai”, “Latvijas attīstībai” un “Izaugsme”, “Saskaņa”, Nacionālā apvienība (NA), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Latvijas Krievu savienība, Latvijas Reģionu apvienība, Jaunā konservatīvā partija un “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”.

Kā vakar apstiprināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāvis Ritvars Eglājs, šodien notiks CVK sēde, kurā paredzēts reģistrēt pēdējos iesniegtos kandidātu sarakstus. Savukārt 12. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze norisināsies piektdien plkst. 15 Saeimas nama Sarkanajā zālē.

No kandidātiem 67,1% ir vīrieši, 32,9% – sievietes. 36,7% kandidātu ir vecumā līdz 40 gadiem, pārējie ir vecāki. Vidējais kandidāta vecums ir 45 gadi, visvecākais ir 80 gadus vecs, bet jaunākajam kandidātam ir 21 gads. Vairākumam (82,8%) kandidātu ir augstākā izglītība, pārējiem – vidējā. Kā savu tautību 64,6% norādījuši “latvietis”, krievu tautību norādījuši 6,9% kandidātu, bet 24,7% tautību vispār nav norādījuši.

Pievienot komentāru

Piketā prasa atcelt īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim (4)Tautas sapulcē par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim pie Saeimas piedalās ap 150 cilvēki.
Draugiem Facebook Twitter Google+