×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Saeimas vēlēšanas mierlaiku Latvijā: solījumi, triki un īpatnības (1)

velesanas8

Vēl tikai nedēļa mūs šķir no 4. oktobra – dienas, kad finišēs 12. Saeimas priekšvēlēšanu maratons, nebūtībā aizraudams partiju runas sievu un vīru pļāpas un solījumus, lai cik tie būtu cieti akmenī iekalti.

Šā brīža ģeopolitiskajā situācijā gaidāmās vēlēšanas un mūsu katra izvēle tajās iegūst īpašu nozīmi. Teic jau, ka cilvēkiem diemžēl neesot raksturīgi mācīties no vēstures paklupieniem, tomēr, Saeimas priekšsacīkšu drudzim izskanot, “Mājas Viesim” šķita interesanti atskatīties, kādā gaisotnē un ar kādiem solījumiem, trikiem un savdabībām noritēja Saeimas vēlēšanas 20. un 30. gadu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. VĒLĒTĀJ, tev ir vienīgā IESPĒJA IETEKMĒT – MAINĪT VARAS PARTIJAS, BALSOJOT „par” – Bordānu – 9.saraksts un/VAI Sudrabu – 13.saraksts. Atceries, ka LIKUMS NEPAREDZ NOBALSOT „PRET” KĀDU PARTIJU VAI DEPUTĀTU KANDIDĀTU. NEVARI IZVĒLĒTIES, kura partija tev būtu labākā, tad JĀRĪKOJAS pēc demokrātijas principa – partija, kas aizsēdējusies, ja tā tevi neapmierina, IR JĀMAINA, tādēļ JĀATLIEK malā to partiju listes, KURAS JAU IR BIJUŠAS VAI PAŠLAIK ir pie varas Saeimā (vai tieši Saeimā, kā SC) un kuras no tām Tevi neapmierina un jāizraugās viena partija, kāda no tām, kurām reitings ir zem 5 % barjeras, jo reitingi ir viltīgi, nereti pirkti un taisīti par naudu, ar nolūku tevi apmānīt. Tev nav iespēju grozīt sarakstu – papildināt izvēlēto sarakstu no citiem sarakstiem un ierakstīt izraudzītajā listē, izsvītrojot nevēlamos deputātu kandidātus (nav GROZĀMO SARAKSTU iespēju) un utt. Liekot saraksta priekšā “izbāzeni” – „lokomotīves“ (labu vai sliktu cilvēku) vai aicinot balsot par atsevišķām personām, nekaunīgi maldina vēlētājus. Neuzķeries uz ušakoviem, kas uzdodas par sociāldemokrātiem, neuzķeries uz šleseriem, brigmaņiem, lembergiem, kuriem nospļauties par „mazo cilvēku“, neuzķeries uz politisko huligānismu, uz zemisko apsaukāšanos – „SĪKPARTIJAS“, mazās partijas, sīkaļas, kā „mazo cilvēciņu“ partijas. Deputātu KANDIDĀTU SARAKSTĀ „PLUSU” LIKŠANA VAI „SVĪTROŠANA” MŪSU APSTĀKĻOS IR KRĀPŠANA, VĒLĒTĀJU MĀNĪŠANA, siers pelei slazdā nobalso par nevēlamu partiju „vagoniem”, iebalso šo partiju, kuru nevēlējās redzēt Saeimā. Vairākums vēlētāju balso nepareizi – „par” vai „pret” personībām, meklē pazīstamas personas, neizprot, ka VISPIRMS JĀIZVĒLAS PARTIJA, TIKAI TAD JĀPĒTA PERSONĪBAS. VISĻAUNĀKAIS, ko Tu vari izdarīt – nepiedalīties vēlēšanās, jo zini – JA VĒLĒŠANĀS PIEDALĪTOS TIKAI 5 VĒLĒTĀJI – KATRĀ APGABALĀ PA VIENAM, TIK UN TĀ VĒLĒŠANAS IR NOTIKUŠAS UN SAEIMA IR IEVĒLĒTA. Saprati? Ja Tu neiesi uz vēlēšanām un vēl aicināsi citus neiet, tu smagi kļūdies, bet varbūt tu esi savas tautas nodevējs, kalpo svešai varai, oligarhijas vai Maskavas projektam.
    Ja neiesi balsot, samazināsi vēlētāju masu 5 % iegūšanai, proti: – no 1000 vēlētāju – 5 % vajag 50 vēlētāju „par”; – no 10 000 – 5 % jau vajag dabūt 500 balsis; – no 100 000 – 5 % jau vajag iegūt 5000 vēlētāju balsis utt. Padomā, katrai partijas listei procentus skaita no visu vēlēšanās piedalījušos vēlētāju derīgo biletēnu skaita, kuri nobalsojuši par šo partiju (deputātu vietas sadala gan tikai starp partijām, kuras ieguva 5 % un vairāk). Ja atnāk vairāk vēlētāju nevēlamai partijai, bet vēlamām mazāk, tu savai tautai, valstij nodarīsi ļaunumu. VAI TU NEESI ĻAUNUMA ATBALSTĪTĀJS, JA NEPIEDALIES VĒLĒŠANĀS? Tātad saprati, BALSOJOT par MAZO partiju (par mazo CILVĒKU, piemēram, par Jāni BORDĀNU, 9.saraksts, Junā Liberāla partija vai Ingūnu Sudrabu, 13.saraksts, NO KURĀM OLIGARHIJAS BALSTI, TV, REITINGU TAISĪTĀJI UN VARAS PARTIJAS baidās kā „velns no krusta”) tu apgrūtini iekļūšanu Saeimā tev nevēlamām partijām, tātad tavai balsij ir milzīga nozīme, ja arī nedabūs 5 %, balsi nepazaudēsi.

Draugiem Facebook Twitter Google+