×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. februāris, 2018
Drukāt

Saņem pirmos pieteikumus 16.marta pasākumiem Rīgā (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Leģionāru piemiņas dienā, 16.martā, Rīgā pagaidām pieteikts tradicionālais biedrības “Daugavas Vanagi” gājiens un biedrības “Nacionālo karavīru atbalstam” sapulce, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.

Biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteikusi gājienu ar aptuveni 100 dalībniekiem. Gājiens sāksies ap plkst.11 pie Rīgas Sv.Jāņa baznīcas, turpināsies pa Kaļķu ielu, Brīvības bulvāri un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” ir pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.7 līdz plkst.13. Plānots, ka tajā piedalīsies 20 cilvēki.

Šmelde gan norāda, ka pašvaldība vēl nav izskatījusi šos pieteikumus un tie vēl tiks vērtēti.

Parasti 16.martā notiek arī protesti pret leģionāru piemiņas dienas pasākumiem.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Interesanti, kas par dundukiem raksta aģentūras LETA rakstus? Arvien biežāk parādās nekorekti, puspatiesību vēstoši vai tendenciozi apgalvojumi LETAS rakstos, kas nas pieļaujams. Rodas riebums tos lasīt.

  2. Jāpiedalās !

  3. Beidzot Panemiet un kads lai nes lielus plakatus kas skaidri pasaka kapec ejat saja gajiena, lai krievu agentiem neizdotas stastit visai pasaulei ka esat fasisti!!!

    • Latvieši iet šai gājienā lai pieminētu savus kritušos karavīrus, leģionārus. To, starp citu, dara arī nacistiskā Krievija un demokratiskā Vācija. Kur te problēma?

  4. Beidzot Panemiet un kads lai nes lielus plakatus kas skaidri pasaka kapec ejat saja gajiena, lai krievu agentiem neizdotas stastit visai pasaulei ka esat fasisti!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+