Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

Sagaidīts zinātnisko rakstu krājums par latviešiem (2)

Latviesi

Pirmdien, 17. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) III stāva zālē tiks atvērta ilgi gaidītais akadēmisko rakstu krājums “Latvieši un Latvija”, portālu LA.lv informēja LZA pārstāve Ilga Tālberga.

Sarīkojumā ievadvārdus sacīs LZA prezidents Ojārs Spārītis, kā arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, būs rakstu krājuma galvenā redaktora Jāņa Stradiņa ziņojums, Tālava Jundža, Maijas Kūles, Viktora Hausmaņa un citu akadēmiķu zinātniskie ziņojumi, J. Vītola Latviajas Mūzikas akadēmijas priekšnesums, kā arī apsveikumi.

Akadēmiskie raksti “Latvieši un Latvija” četros sējumos ir plašākais krājums par šo tēmu, kāds jebkad Latvijā izdots. Pirmais sējums apkopo un analizē no mūsdienu zinātnes viedokļa baltu tautu – latviešu senču valodu, folkloru, mitoloģiju un etnogrāfiju. Otrā sējuma autori aplūko Latvijas valstiskuma pirmos aizmetņus 9. gadsimtā, analizē latviešu nācijas un valsts veidošanās procesus. Uzmanība pievērsta Latvijas valsts pastāvēšanas problēmām un divu okupāciju nodarītajam ļaunumam. Trešajā sējumā no dažādiem aspektiem analizēta atjaunotā Latvijas valsts tās pastāvēšanas nepilnajā gadsimta ceturksnī. Ceturtais sējums veltīts latviešu izglītības, zinātnes un kultūras procesu analīzei un to mijiedarbībai ar citu tautu kultūrām.

Rakstu autori ir Latvijas vadošie zinātnieki un speciālisti. Krājumā izmantotas jaunākās arheoloģiskās liecības, nepublicēti arhīvu un krātuvju materiāli, kā arī latviešu un ārzemju autoru jaunākās publikācijas. To ilustrē vairāki simti fotogrāfiju, no kurām daudzas publicētas pirmoreiz. Krājums domāts lasītājiem Latvijā un ārzemēs, lai kompakti un objektīvi iepazītu latviešus un Latviju. Tas ļauj iedziļināties arī daudzās specifiskās un nozīmīgās nacionālās identitātes niansēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai šo izdevumu jau var nopirkt? Kur?

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+