Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. septembris, 2015
Drukāt

Sagaidot Dzintaru koncertzāles 80 gadus, pētīs tās vēsturi

Foto: LETAFoto: LETA

Dzintaru koncertzāle.

Nākamgad Dzintaru koncertzāle svinēs 80 gadu jubileju, un tai par godu iecerēts apkopot koncertzāles vēstures liecības, trešdien žurnālistiem sacīja koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

“Ir ļoti daudz darāmā, lai apkopotu koncertzāles vēsturi, jo šajā jomā ir milzīgs robs. Ir materiāli, kas ir vākti, bet, ja mēs gribētu paņemt un pārlapot visu koncertzāles vēsturi 80 gadu garumā, tad tādas vienotas pilnīgas ainas diemžēl nav. Ir fragmentāras liecības, kad koncertzāle ir atklāta, mums ir zināms, kas notika šeit padomju laikā, tad ir kaut kādi iztrūkumi, tad ir kaut kādas asociācijas pēdējo 20 gadu laikā, bet tās atspoguļo tikai vienu daļu koncertzāles darbības. Tā kā tā ir mūsu misija – savākt šos materiālus, lai mēs visiem varam piedāvāt apkopotu vēsturi,” uzsvēra Ķirsis.

Koncertzāles pārstāve Dace Ankipāne aģentūrai BNS norādīja, ka pagaidām nav zināms, kādā formātā vēstures liecības tiks apkopotas, taču tāda iecere ir un, lai to paveiktu, tiks izveidota darba grupa.

Runājot par pašām svinībām, pārstāve norādīja, ka pagaidām nav zināma svētku koncertprogramma, taču “jubileja noteikti tiks atzīmēta ar vērienu”.

Dzintaru koncertzāles 80 gadu jubileju iecerēts svinēt vasarā, jo atbilstoši vēstures liecībām koncertzāle ir dibināta vai nu īsi pēc Jāņiem, vai arī augustā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (31)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+