×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Sagaidot Ulda Stabulnieka 70. dzimšanas dienu, atvērs grāmatu un izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izdevniecība “Lauku Avīze” laidusi klajā Daigas Mazvērsītes grāmatu “Uldis Stabulnieks. Tik un tā”, kuras atvēršanas svētki nolikti komponista dzimšanas dienā – 8. oktobrī plkst. 15 –, un tie notiks viesnīcas Hotel Roma 7. stāva restorānā, kuru atceramies ar nosaukumu “Otto Schwarz”, pastāstīja projekta pārstāve Linda Rumka.

Savukārt jau no 6. oktobra līdz 14. oktobra vakaram t/c “Alfa” varēs apskatīt fotoizstādi “Uldim Stabulniekam – 70. Balss, dvēsele, dzeja un dziesmas no Daigas Mazvērsītes grāmatas “Uldis Stabulnieks. Tik un tā.””

Daigas Mazvērsītes komponistam veltītā grāmata tapusi no vēstuļu, rokrakstu, nošu pierakstu, apsveikumu kaudzēm, saglabāto fotogrāfiju kastes krājumiem, sava laika intervijām, draugu un ģimenes atmiņām.

Dzīvesstāsts atklājas kā mozaīka, rādot gan jaunības cerības, gan panākumus un skarbo mūža nogali ar mirkļiem, kas vēl iemirdzas senākā spožumā, taču kopumā daudzi sapņi un nenotikušas atgriešanās pie klausītājiem un koncerti mīt vien uz papīra lapiņām. Tāpat kā komponista cerība uzrakstīt pašam savu grāmatu ar tik daudznozīmīgo virsrakstu “Tik un tā”, taču ‒ labas idejas turpina dzīvot.

“Ar Ulda Stabulnieka raksturu līdzības atradīs daudzi, ne tikai es – mums raksturīga tieksme domāt par lietām, kuras nespējam izmainīt, un tas brīžam laupa dzīvesprieku. Taču Uldis spēja brīnumus, proti, savas pasakainākās dziesmas radīt no zila gaisa. Mūsu sarunas, intervijas un citas publikācijas ļauj pietuvoties tagad jau tālumā mirdzošai zvaigznei, personībai ar vārdu – Uldis Stabulnieks!” saka grāmatas autore Daiga Mazvērsīte.

Uldis Stabulnieks ir viena no Latvijas kultūras zīmēm. Kopš astoņdesmit pirmā gada triumfa Mikrofona dziesmu aptaujā, Stabulnieks kļuva par daudzu mūzikas mīļotāju elku. Reti kurās Latvijas mājās neatpazīs vismaz vienu Ulda Stabulnieka melodiju… Par Latviju, kas “mums visskaistākā – tik un tā“.

Ulda Stabulnieka dziesma “Tik un tā” tik ļoti piestāv šim laikam, kad ārā ir patiesi skaists rudens. “Tirdzniecības parkam “Alfa” mūzika sirdij ir īpaši tuva, tāpēc priecājos, ka izstāde ir nonākusi tieši pie mums, un likumsakarīgi – rudenī! Esmu pārliecināta, ka arī mūsu apmeklētāji to atzinīgi novērtēs, tāpēc aicinu ikvienu izbaudīt izstādi, kā arī tepat Alfā, Jāņa Rozes grāmatnīcā iegādāties Daigas Mazvērsītes grāmatu “Uldis Stabulnieks, Tik un tā,” uz tirdzniecības parku “Alfa” aicina tā vadītāja Liene Apine.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+