Saganam zelts, Lietuvai bronza, Smukulis atpaliek 0

Lietuviešu riteņbraucējs Ramūns Navardausks svētdien izcīnīja bronzas godalgu ASV notikušajā pasaules čempionātā grupas braucienā.
Par sacensību uzvarētāju tika kronēts slovāks Peters Sagans, kurš 259,2 kilometrus garo distanci veica sešās stundās 14 minūtēs un 37 sekundēs.
Patlaban 25 gadus vecajam Saganam šis ir pirmais panākums šosejas riteņbraukšanā. 2008.gadā viņš kļuva par pasaules un Eiropas čempionu kalnu riteņbraukšanā.
Tikmēr sudraba medaļas laureāts austrālietis Maikls Metjūss finišēja 24 sportistu lielas grupas galvgalī, no čempiona atpaliekot trīs sekundes.
Savukārt bronza lietuvietim Navardauskam, kurš finiša spurtā piekāpās Metjūsam.
Kā zināms, pērn jūlijā Navardausks kļuva par pirmo lietuvieti, kam izdevies uzvarēt kādā no prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” posmiem.
Vienīgais Latvijas pārstāvis Gatis Smukulis 54 kilometrus līdz sacensību finišam bija iesaistīts lielās grupas kritienā, tādejādi zaudējot iespēju cīnīties par augstām vietām. Finišā Smukulis uzvarētājam zaudēja teju 14 minūtes un ieņēma 110.pozīciju, kas bija pēdējā no finišējušajiem sportistiem.
Tikmēr pērnā gada čempions polis Mihals Kvjatkovskis arī šogad iesaistījās cīņā par medaļām un finišā ieņēma astoto vietu.
Ziemeļamerikā pasaules čempionāts norisinājās pēc 29 gadu pārtraukuma. Iepriekšējo reizi, 1986.gadā, cīņa par pasaules čempiona tituliem norisinājās ASV Kolorādo štatā. Pirmo reizi pasaules čempionāts norisinājās 1921.gadā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, bet līdz šim gadam nozīmīgais notikums aizvadīts jau 85 reizes.