×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Sagatavotas “Citadeles” un “Revertas” pārdošanas stratēģijas

Foto - LETAFoto - LETA

Privatizācijas aģentūra (PA) sadarbībā ar starptautisko finanšu konsultantu “Nomura International plc.” sagatavojusi ziņojumus par AS “Citadele banka” un AS “Reverta” (bijusī AS “Parex banka”) pārdošanas stratēģiju, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja PA.

PA abus ziņojumus ir iesniegusi Ekonomikas ministrijai (EM). EM biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja, ka patlaban ziņojumi tiek saskaņoti ar iesaistītajām pusēm, bet pēc saskaņošanas tie tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabineta sēdē. EM neprecizēja laiku, kad šie ziņojumi varētu tikt skatīti valdībā.

Šā gada jūlijā valdībā uzklausītajā ziņojumā par Latvijas Stratēģiskās attīstības plāna uzdevumu īstenošanu bija norādīts, ka līdz šā gada 31. oktobrim plānots iesniegt Ministru kabinetā izvērtējumu par AS “Citadele banka” pārdošanas procesa atsākšanu. Patlaban 75 procentu mīnus vienas “Citadele bankas” akcijas īpašniece ir Privatizācijas aģentūra, bet 25 procenti un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai. Ziņojumā minēts, ka plānots arī iesniegt Ministru kabinetā izvērtējumu par AS “Parex bankas”, kuras jaunais nosaukums ir “Reverta”, aktīvu kopumā pārdošanas sākšanas pamatojumu un, ja nepieciešams, priekšlikumus par “Parex bankas” aktīvu kopumā pārdošanas metodi.

Šā gada 10. maijā “Parex banka” sāka strādāt ar jaunu zīmolu – “Reverta”. Jaunais zīmols atspoguļo uzņēmuma statusa maiņu, no kredītiestādes kļūstot par profesionālu problemātisko aktīvu pārvaldītāju. 2011. gada 28. decembrī “Parex bankas” ārkārtas akcionāru sapulce nolēma labprātīgi atteikties no bankai izsniegtās kredītiestādes licences. 2008. gada 8. novembrī valsts nolēma glābt finanšu grūtībās nonākušo “Parex banku” un par diviem latiem no tās lielākajiem akcionāriem un vadītājiem Valērija Kargina un Viktora Krasovicka iegādājās bankas kontrolpaketi. Vēlāk banka tika sadalīta, no tās atdalot vērtīgos aktīvus un izveidojot “Citadele banku”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+