Foto – LETA

Sagatavotas “Citadeles” un “Revertas” pārdošanas stratēģijas 0

Privatizācijas aģentūra (PA) sadarbībā ar starptautisko finanšu konsultantu “Nomura International plc.” sagatavojusi ziņojumus par AS “Citadele banka” un AS “Reverta” (bijusī AS “Parex banka”) pārdošanas stratēģiju, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja PA.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

PA abus ziņojumus ir iesniegusi Ekonomikas ministrijai (EM). EM biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja, ka patlaban ziņojumi tiek saskaņoti ar iesaistītajām pusēm, bet pēc saskaņošanas tie tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabineta sēdē. EM neprecizēja laiku, kad šie ziņojumi varētu tikt skatīti valdībā.

Šā gada jūlijā valdībā uzklausītajā ziņojumā par Latvijas Stratēģiskās attīstības plāna uzdevumu īstenošanu bija norādīts, ka līdz šā gada 31. oktobrim plānots iesniegt Ministru kabinetā izvērtējumu par AS “Citadele banka” pārdošanas procesa atsākšanu. Patlaban 75 procentu mīnus vienas “Citadele bankas” akcijas īpašniece ir Privatizācijas aģentūra, bet 25 procenti un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai. Ziņojumā minēts, ka plānots arī iesniegt Ministru kabinetā izvērtējumu par AS “Parex bankas”, kuras jaunais nosaukums ir “Reverta”, aktīvu kopumā pārdošanas sākšanas pamatojumu un, ja nepieciešams, priekšlikumus par “Parex bankas” aktīvu kopumā pārdošanas metodi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šā gada 10. maijā “Parex banka” sāka strādāt ar jaunu zīmolu – “Reverta”. Jaunais zīmols atspoguļo uzņēmuma statusa maiņu, no kredītiestādes kļūstot par profesionālu problemātisko aktīvu pārvaldītāju. 2011. gada 28. decembrī “Parex bankas” ārkārtas akcionāru sapulce nolēma labprātīgi atteikties no bankai izsniegtās kredītiestādes licences. 2008. gada 8. novembrī valsts nolēma glābt finanšu grūtībās nonākušo “Parex banku” un par diviem latiem no tās lielākajiem akcionāriem un vadītājiem Valērija Kargina un Viktora Krasovicka iegādājās bankas kontrolpaketi. Vēlāk banka tika sadalīta, no tās atdalot vērtīgos aktīvus un izveidojot “Citadele banku”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.