×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Saglabā Latvijas zvejnieku ekskluzīvās zvejas tiesības Rīgas jūras līcī (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Eiropas Parlamenta (EP) Zivsaimniecības komiteja atbalstījusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos un EP deputātes Sandras Kalnietes (V) lobētos grozījumus, kas novērš Rīgas jūras līča atvēršanu starptautiskajai zvejai, kā arī saglabā Latvijas un Igaunijas zvejnieku ekskluzīvās zvejas tiesības.

Kā skaidroja ZM, regula par daudzgadu plānu Baltijas jūras mencu, reņģu un brētliņu nozvejai ir viena no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm. Minētajā plāna projektā Eiropas Komisija (EK) cita starpā bija iekļāvusi piedāvājumu izmainīt noteikumus, kas regulē piekļuvi Rīgas līča zivju resursiem, tā radot risku, ka Rīgas līcī varētu ienākt arī citu ES dalībvalstu zvejas kuģi. Pašlaik šāda pieeja ir tikai Latvijas un Igaunijas kuģiem.

Ministrija arī norādīja, ka tādējādi regulas projektā paredzētie noteikumi rada risku apdraudējumam Rīgas līča jutīgajai ekosistēmai, kā arī nepamatoti tiek noteikta atkāpe no ekskluzīvajām tiesībām, ko Latvija tika izcīnījusi iestāšanās sarunās ES 2004.gadā.

Savukārt, kā informēja Kalniete, Eiropas līmenī pašlaik tiek veidots daudzgadu plāns Baltijas jūras mencu, reņģu un brētliņu krājumiem, kurš regulēs, kādos apjomos un kā varēs zvejot Baltijas jūrā. Šajā jautājumā EP ir līdzlemšanas tiesības.

Aprīļa beigās EP plenārsēdē balsos par šo daudzgadu plānu zivju krājumiem Baltijas jūrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Oficiāli terminoloģijā tiek lietots Rīgas jūras līcis, bet dažkārt var izmantot arī Rīgas līcis vai Līvu līcis.

    • Google Maps=Gulf of Riga, bet nav Gulf Of Riga Sea. Nu Google jau tikai tāda aizkrāsnes brandža vien ir. Starp citu, mums ir arī bērnu universitāte, universitātes bērni utt.,nu tie ar to klīnisko slimnīcu. Latviešu valodā vārda vieta teikumā spēj izteikto domu “vēkšpēdus “pagriezt! Cik saprotu, tad oficiāli tomēr ir Rīgas jūra?

  2. Varbūt Rīgas līcī, jo jūras vārds ir-Baltijas jūra! Rīgas vārds ir dots tikai līcim.

Draugiem Facebook Twitter Google+