Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
31. marts, 2015
Drukāt

Saglabā Latvijas zvejnieku ekskluzīvās zvejas tiesības Rīgas jūras līcī (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Eiropas Parlamenta (EP) Zivsaimniecības komiteja atbalstījusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos un EP deputātes Sandras Kalnietes (V) lobētos grozījumus, kas novērš Rīgas jūras līča atvēršanu starptautiskajai zvejai, kā arī saglabā Latvijas un Igaunijas zvejnieku ekskluzīvās zvejas tiesības.

Kā skaidroja ZM, regula par daudzgadu plānu Baltijas jūras mencu, reņģu un brētliņu nozvejai ir viena no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm. Minētajā plāna projektā Eiropas Komisija (EK) cita starpā bija iekļāvusi piedāvājumu izmainīt noteikumus, kas regulē piekļuvi Rīgas līča zivju resursiem, tā radot risku, ka Rīgas līcī varētu ienākt arī citu ES dalībvalstu zvejas kuģi. Pašlaik šāda pieeja ir tikai Latvijas un Igaunijas kuģiem.

Ministrija arī norādīja, ka tādējādi regulas projektā paredzētie noteikumi rada risku apdraudējumam Rīgas līča jutīgajai ekosistēmai, kā arī nepamatoti tiek noteikta atkāpe no ekskluzīvajām tiesībām, ko Latvija tika izcīnījusi iestāšanās sarunās ES 2004.gadā.

Savukārt, kā informēja Kalniete, Eiropas līmenī pašlaik tiek veidots daudzgadu plāns Baltijas jūras mencu, reņģu un brētliņu krājumiem, kurš regulēs, kādos apjomos un kā varēs zvejot Baltijas jūrā. Šajā jautājumā EP ir līdzlemšanas tiesības.

Aprīļa beigās EP plenārsēdē balsos par šo daudzgadu plānu zivju krājumiem Baltijas jūrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Oficiāli terminoloģijā tiek lietots Rīgas jūras līcis, bet dažkārt var izmantot arī Rīgas līcis vai Līvu līcis.

    • Google Maps=Gulf of Riga, bet nav Gulf Of Riga Sea. Nu Google jau tikai tāda aizkrāsnes brandža vien ir. Starp citu, mums ir arī bērnu universitāte, universitātes bērni utt.,nu tie ar to klīnisko slimnīcu. Latviešu valodā vārda vieta teikumā spēj izteikto domu “vēkšpēdus “pagriezt! Cik saprotu, tad oficiāli tomēr ir Rīgas jūra?

  2. Varbūt Rīgas līcī, jo jūras vārds ir-Baltijas jūra! Rīgas vārds ir dots tikai līcim.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+