Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Saglabās slepenības statusu čekas ziņotājiem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas Seims pieņēmis likuma grozījumus, kas paredz uz 75 gadiem saglabāt slepenības statusu informācijai par personām, kas atzinušās sadarbībā ar Padomju Savienības specdienestiem.

Šo grozījumu mērķis ir aizsargāt to personu intereses, kuras brīvprātīgi atzinušās šādā sadarbībā. Valdība, kas rosinājusi minētos grozījumus, ieteica slepenības statusu šiem datiem saglabāt uz visiem laikiem, taču Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komiteja norādīja, ka nedz tiesību akti, nedz citu NATO valstu prakse neparedz iespēju noteikt slepenības statusam neierobežotus termiņus. Kā uzskata grozījumu atbalstītāji, sadarbībā atzinušos personu vārdu publiskošana būtu izdevīga Krievijas slepenajiem dienestiem. Līdz šim Lietuvā bija spēkā termiņi, kurus nosaka likums par valsts noslēpumiem un dienesta noslēpumiem, proti, informācija, kas apzīmēta ar grifu “Pilnīgi slepeni”, saglabā šo statusu 30 gadus, bet informācija ar grifu “Slepeni” – 15 gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī Lietuva aizkustinoši rūpejas par kolaboracionistiem.Labi būtu noslepenot arī tagadējo valstsvīru un sievu biogrāfijas lai cilvēki nebrīnītos par šo cilvēku spēju pārmainīties nemainoties.Tad cilvēkus,kuri šo pagātni atceras,varētu paņemt un iesēdināt par valsts noslēpuma izpaušanu legāli.

  2. … Un kuri tad ir atzinusies Bezabrene … bez Anrejeva … ?!

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+