fiba.com

Sagrāve: Helmaņa trenētie juniori zaudē ar 44 punktu starpību 0

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase svētdien Slovākijā Eiropas čempionāta (EČ) otrajā mačā piedzīvoja pamatīgu sagrāvi pret spēcīgo Francijas valstsvienību, kas pērn šajā vecumā kļuva par kontinenta čempioni.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Uvja Helmaņa vadītā komanda cieta neveiksmi ar rezultātu 49:93 (13:24, 9:21, 9:25, 18:23), piedzīvojot pirmo zaudējumu turnīrā.

Latvijas U-18 izlasē ar desmit punktiem izcēlās Anrijs Miška, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas zem groziem, kamēr deviņus punktus iemeta Kristaps Vītoliņš, bet sešus Niklāvs Višņēvičs.

Latvijas basketbolisti šajā mačā ne reizi nebija vadībā, taču pēc pirmajām piecām minūtēm zaudēja vien ar 11:12. Pēc tam francūži veica 11 punktu izrāvienu, turpinājumā kontrolējot mača gaitu.
Pēc puslaika Latvijas jaunieši zaudēja jau ar 22:45, bet pirms pēdējās ceturtdaļas pretinieku pārsvars sasniedza gandrīz 40 punktu pārsvaru (31:70), līdz ar to spēles beigas bija tīra formalitāte, Francijai tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā.

Latvijas izlase šī turnīra pirmajā spēlē sestdien ar 78:61 apspēlēja Slovākiju, kamēr Francija ar 65:66 piekāpās Bosnijai un Hercegovinai.
Tieši pret bosniešiem Latvija otrdien aizvadīs noslēdzošo apakšgrupu turnīra spēli.

Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas vienībām – Lietuvu, Grieķiju, Slovēniju vai Somiju. Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8., bet zaudētāji – par 9.-16.vietu. Neatkarīgi no izcīnītās vietas Latvijas komanda nezaudēs vietu augstākajā divīzijā, jo nākamgad varēs spēlēt ar čempionāta rīkotāju tiesībām.