×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Saharova balva piešķirta irāņu režisoram un cilvēktiesību aizstāvei

Foto - AFPFoto - AFP

Prestižā Saharova balva šogad piešķirta irāņu cilvēktiesību aizstāvei Nasrinai Sotudehai, kā arī irāņu kinorežisoram Džafaram Panahi, tviterī atklāja vairāki Eiropas Parlamenta deputāti.

2010. gada decembrī Irānas tiesa Panahi un viņa kolēģi Mohammadu Rasulofu notiesāja par vēršanos pret nacionālo drošību un par propagandu, kas vērsta pret Islāma Republiku. Abiem tiesa piesprieda sešu gadu cietumsodu, kā arī aizliegumu 20 gadus uzņemt kino. Vēlāk abi uz apelācijas prasības izskatīšanas laiku tika atbrīvoti pret galvojumu ar nosacījumu, ka režisori nedrīkst atstāt Irānu.

Uz Saharova balvu šogad pretendēja arī Krievijas pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces, kurām par “panku lūgšanas” akcijas sarīkošanu Maskavas pareizticīgo katedrālē piespriests cietumsods, kā arī apcietinātais Baltkrievijas cilvēktiesību aktīvists Aļess Beļackis. Svinīgā laureātu godināšana un balvas pasniegšana notiks 12. decembrī Strasbūrā.

Pērn Saharova balva tika piešķirta pieciem Arābu pavasara aktīvistiem. Padomju atomfiziķa un disidenta Andreja Saharova vārdā nosaukto balvu par domas brīvību Eiropas Parlaments piešķir kopš 1988. gada. Laureātiem balvu pasniedz kopā ar čeku 50 tūkstošu eiro vērtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+