Uncategorized

Saimniecībā atrod sadalījušos govju un cūku līķus 16

Saimnieks un viņa ganāmpulks. Ekrānšāviņi no “liepajniekiem.lv”

Torda Bengtsona saimniecībā Kalētu pagastā Liepājas pusē atrasti vairāk nekā desmit mājlopu līķu – šodien raksta avīze “Kurzemes Vārds” un vēsta portāls “liepajniekiem.lv”. Gan Priekules novada domē, gan Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) to apstiprina. Visticamāk, govis un cūkas mirušas nepietiekama uztura dēļ, iemeslus min laikraksts.

Uz saimniecību tiesībsargi tika izsaukti zādzības dēļ, kad pamanīti arī bojāgājušie lopi.
PVD pēc saimniecības apsekojuma komentēja, ka pēc skata varot secināt, ka mājlopi varētu būt gājuši bojā, jo nepietiekami baroti un apkopti. “Tas var beigties ar naudas sodu. Ja izvērtējot konstatēsim, ka notikusi cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, tos var arī konfiscēt,” pauž PVD.

Saimnieks laikraksta žurnālistam apstiprina, ka beigti lopi viņa fermā tik tiešām bijuši. “Slimi,” viņš latviski paskaidrojis. Nav aizvesti, jo esot saplīsis furgons. Saimniekam T. Bengtsonam pieder aptuveni 150 hektāru ap “Lanku fermu”, kur viņš audzē aptuveni desmitiem cūku un liellopu.

Pēc “Kurzemes Vārda” noskaidrotā, zviedru lauksaimnieks gan PVD, gan pašvaldības redzeslokā atrodas ilgstoši. Pēc amatpersonu vārdiem, viņš it kā visu saprot, bet neko lietas labā nedarot. Lai lopus nodotu, it kā gaidot labāku cenu. “Cilvēks laikam neizprot mūsu lauksaimniecības politiku,” ir viens no minējumiem par zviedra saimniekošanas stilu.

Saimniekam ir noteikts, ka līdz 20. martam ir jānodod pāraugušie mājlopi. Šajā piektdienā plānots pārbaudīt, vai sēta sakārtota tā, lai tur varētu iebraukt lopu uzpircēju transports, raksta “Kurzemes Vārds”.

Pēc laikraksta norādītā, iepriekš T. Bengtsons neilgi saimniekojis Zilupes novadā,bet pēc tam viņš pārcēlies uz Liepājas pusi.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem, Zviedrijas pilsonim Begtam Andresam Tordam Bengtsonam piederošajā SIA “Bengtsson Latvia” saimniecība “Lankas ferma” reģistrēta 2006.gadā ar 2846 eiro pamatkapitālu, ziņo LETA.

Saimniecības apgrozījums 2015.gadā bija 5217 eiro salīdzinājumā ar 10 618 eiro iepriekšējā gadā, bet peļņa bija 684 eiro salīdzinājumā ar 415 eiro 2015.gadā. Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

LA.lv