×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Saimniecībā atrod sadalījušos govju un cūku līķus (13)

Saimnieks un viņa ganāmpulks. Ekrānšāviņi no "liepajniekiem.lv"Saimnieks un viņa ganāmpulks. Ekrānšāviņi no "liepajniekiem.lv"

Torda Bengtsona saimniecībā Kalētu pagastā Liepājas pusē atrasti vairāk nekā desmit mājlopu līķu – šodien raksta avīze “Kurzemes Vārds” un vēsta portāls “liepajniekiem.lv”. Gan Priekules novada domē, gan Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) to apstiprina. Visticamāk, govis un cūkas mirušas nepietiekama uztura dēļ, iemeslus min laikraksts.

Uz saimniecību tiesībsargi tika izsaukti zādzības dēļ, kad pamanīti arī bojāgājušie lopi.
PVD pēc saimniecības apsekojuma komentēja, ka pēc skata varot secināt, ka mājlopi varētu būt gājuši bojā, jo nepietiekami baroti un apkopti. “Tas var beigties ar naudas sodu. Ja izvērtējot konstatēsim, ka notikusi cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, tos var arī konfiscēt,” pauž PVD.

Saimnieks laikraksta žurnālistam apstiprina, ka beigti lopi viņa fermā tik tiešām bijuši. “Slimi,” viņš latviski paskaidrojis. Nav aizvesti, jo esot saplīsis furgons. Saimniekam T. Bengtsonam pieder aptuveni 150 hektāru ap “Lanku fermu”, kur viņš audzē aptuveni desmitiem cūku un liellopu.

Pēc “Kurzemes Vārda” noskaidrotā, zviedru lauksaimnieks gan PVD, gan pašvaldības redzeslokā atrodas ilgstoši. Pēc amatpersonu vārdiem, viņš it kā visu saprot, bet neko lietas labā nedarot. Lai lopus nodotu, it kā gaidot labāku cenu. “Cilvēks laikam neizprot mūsu lauksaimniecības politiku,” ir viens no minējumiem par zviedra saimniekošanas stilu.

Saimniekam ir noteikts, ka līdz 20. martam ir jānodod pāraugušie mājlopi. Šajā piektdienā plānots pārbaudīt, vai sēta sakārtota tā, lai tur varētu iebraukt lopu uzpircēju transports, raksta “Kurzemes Vārds”.

Pēc laikraksta norādītā, iepriekš T. Bengtsons neilgi saimniekojis Zilupes novadā,bet pēc tam viņš pārcēlies uz Liepājas pusi.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem, Zviedrijas pilsonim Begtam Andresam Tordam Bengtsonam piederošajā SIA “Bengtsson Latvia” saimniecība “Lankas ferma” reģistrēta 2006.gadā ar 2846 eiro pamatkapitālu, ziņo LETA.

Saimniecības apgrozījums 2015.gadā bija 5217 eiro salīdzinājumā ar 10 618 eiro iepriekšējā gadā, bet peļņa bija 684 eiro salīdzinājumā ar 415 eiro 2015.gadā. Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Šausmas! Te jau pa gabalu var redzē lopiem badā izdēdējušu mugurkaulu! Lai tak tas .. vācās no Latvijas!

 2. Praktiskais latvietis. Atbildēt

  Varbut kads zemnieks , varetu pedavat lopbaribu, sienu,salmus,šim kungam,kaut vai par pašizmaksu.

 3. Vai tas bez tabu žurnālists ievēroja biodrošību kad filmēja cūkas! kaut kā neredzejām specterpu. Un kas atbildēs ja bus ievazats mēris?

 4. Paldies!
  Vai grūti bija palīdzēt vikingam. Vīņš grozījās. Kā es varu palīdzēt ?

 5. KO TAD IDIOTI VAR KONSTATET?

 6. PA TO PAŠU LAIKU PVD BRAUKĀ UN LIKVIDĒ LATVIEŠU SAIMNIECĪBAS AR VESELIEM DZĪVNIEKIEM! KAUNUMA TRAIPI!

 7. zb zviedreļu pļēguri zemi pieķēzīt ! Tā jau drīz nāksies ņemt priekšā un ahterī zviedreļu augļojošas plukatas, šos Latvijas ienaidniekus..

 8. LA,jūs bieži rakstat par visu ko.Kad sagaidīsim rakstu Latvijas zemes aizstāvībai,kāpēc no zemes neņem augsnes paraugus un neatsavina pārķimizēto zemi? Tā te pieminētajā pagastā rīkojas dāņi,kuri gadiem sēj vienā vietā graudaugus,berot tonnām mmēslus un ķimikālijas.Uzarkstiet,ar ko nodarbojas ZM,ka neredz šīs cūcības ! Izskatās,ka viņu vienīgā rūpe ir uzēst abus galus vienādā platumā !

 9. Gan jau ka LESR likumi piebeidza…

 10. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 11. Kā saprast:”kur viņš audzē aptuveni desmitiem cūku un liellopu”?

  • jāsaprot: ir ferma ar mēri slimām cūkām, kurai, piederības dēļ, neviens neuzdrošinās ķerties klāt !
   Pa gabalu pakratīja ar pirkstu un… viss !

Draugiem Facebook Twitter Google+