×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Saimniecību attīstības projektiem papildus iedalīs 23 miljonus eiro (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Bilskas pagasta zemnieku saimniecības "Kalējiņi" govju kūts.

Zemkopības ministrijā (ZM) nolemts izņēmuma kārtā papildus iedalīt 23 miljonus eiro, lai varētu apstiprināt visus lauksaimnieku sagatavotos atbilstošos projektus Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020. atbalsta pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”, informē ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā.

LAP atbalsta pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” 1. kārtā līdz šim bija paredzēts finansējums 65,9 miljonu eiro apmērā, taču lauksaimnieku sagatavotie projekti šo summu pārsniedza par gandrīz 23 miljoniem eiro, tādējādi no 1504 iesniegtajiem projektiem 369 paliktu “aiz svītras”.

“Lauksaimnieku aktivitāte bija ļoti liela, un atbalsta pasākums “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” ir ļoti svarīgs Latvijas zemniekiem, jo ar tā palīdzību lauksaimnieki īsteno ražošanas ēku būvniecību vai pārbūvi, iegādājas ražošanas iekārtas vai lauksaimniecības tehniku. Ņemot vērā lielo aktivitāti un to, ka atsevišķos reģionos pieteikšanās šai aktivitātei nav bijusi divus gadus, Zemkopības ministrija nolēma papildus šim pasākumam iedalīt 23 miljonus eiro. Tas dos iespēju Lauku atbalsta dienestam izvērtēt un bez kavēšanās apstiprināt visus atbilstošos projektus, lai lauksaimnieki varētu sākt to realizāciju,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

LAP 2014.-2020. atbalsta pasākumam “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” 1. kārtā pieteikušās daudz mazo saimniecību, kas līdz šim ir saņēmušas atbalsta finansējumu nelielā apjomā vai nav saņēmušas nemaz. Savukārt lielo saimniecību projekti nav sagatavoti par salīdzinoši lielām summām. Tas nozīmē, ka lauksaimnieki ļoti izsvērti un pārdomāti piesakās atbalstam, lai turpinātu savu saimniecību attīstību.

Plānots, ka nākamās pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” kārtas tiks izsludinātas divas reizes gadā – pavasarī un rudenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tas nozīmē, ka reģioni, kuros naudas pietrūka, kopumā (2014-2020) saņems vairāk līdzekļu nekā sākotnēji bija paredzēts? Īsti godīgi jau tas nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+