Mobilā versija
+0.9°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Saimniekam atņem mājlopus (18)

Saimnieks un viņa ganāmpulks. Ekrānšāviņi no "liepajniekiem.lv"Saimnieks un viņa ganāmpulks. Ekrānšāviņi no "liepajniekiem.lv"

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Priekules novada Kalētu pagasta saimniecībā “Lankas”, kurā vairākkārt konstatēti dzīvnieku labturības prasību pārkāpumi, izņēmis 55 dažāda vecuma liellopus un par saimniecībā konstatētajiem pārkāpumiem piemērojis 500 eiro naudas sodu, aģentūrai LETA pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa teica, ka 80 liellopi, kas atrodas āra aplokos, saimniecībā vēl palikuši. Dzīvnieku īpašnieks ir sācis uzlabot labturības apstākļus to dzīvnieku vajadzībām, kas saimniecībā atstāti.

Pēc Meisteres teiktā, PVD turpina uzraudzīt saimniecību. Ja saimnieks noteiktā termiņā nebūs nodrošinājis atbilstošus apstākļus, PVD izņems arī atlikušos dzīvniekus.

PVD martā saimniecībā veicis jau vairākas pārbaudes, kuru laikā konstatēti dažādi pārkāpumi. Saimniecības īpašnieks PVD noteiktajos termiņos spējis novērst vien daļu konstatēto pārkāpumu.

PVD iepriekš saimniecībā “Lankas” konstatēja gan dzīvnieku labturības prasību pārkāpumus, gan klaju biodrošības pasākumu neievērošanu, gan arī pārkāpumus dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu apritē, proti, saimniecībā tika konstatēti astoņi cūku un divi liellopu līķi sadalīšanās stadijā, kas nav laikus no saimniecības aizvākti.

Pēc “Firmas.lv” datiem, Bengtsonam piederošā SIA “Bengtsson Latvia” saimniecība “Lankas ferma” reģistrēta 2006.gadā. Tās pamatkapitāls ir 2846 eiro.

Saimniecības apgrozījums 2015.gadā bija 5217 eiro salīdzinājumā ar 10 618 eiro iepriekšējā gadā, bet peļņa bija 684 eiro salīdzinājumā ar 415 eiro 2015.gadā. Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Par šadu lopkopibu jāievieš Miesas sods kas izpildāms turpat uz vietas, nesktoties uz vainigā brecieniem.
  Kavienu pelnījis.

 2. Lopi lopam lopus ņēma… .

 3. Dēļ tā mūdža JAU lopiņi mokpilnā bada nāvē miruši! Kādi vēl …ja…VISUS lopus nost un pašu ārā no Latvijas!

 4. Neizskatās ka lopiņi badā mērdēti un spīdzināti.

 5. Vai katrs komentāru rakstītājs nodarbojas ar lopkopību? Vai vispār ir Jums nojausma kas ir liellopi, kādos apstākļos dzīvo un ko ēd? Es neturu un tādēļ man nav tiesību spriest kurš rīkojās slikti, bet zinu ka absurdie noteikumi ir ar nolūku, lai iznīcinātu un atņemtu cilvekam visu. Ir jau kādam izdevīgi un tā večuka naudiņa aiziet citu kabatā.

 6. Par neiesniegtu izziņu PVD sods ir 5000 EUR privātpersonām un 10000 EUR Juridiskām personām. Kas tad šis par sodu 500 EUR?

 7. Vienam otram latvietim nav nemaz labāka situācija par šo zviedru.

 8. Zviedrijā viņu vēl ieliktu cietumā un uzliktu aizliegumu tuvoties dzīvniekiem.(Laikam)

 9. Vismaz PVD kaut ko dara šīs lietas sakarā. Tikai jautājums dzīvniekmīļiem, kuri naski apries katru mednieku un rej pie kāda video, kurā cilvēks eksperimentē ar kaķa spēju vienmēr nokrist uz kājām – kāpēc no jūsu puses nav nekādas aktivitātes, nedz protesti, nedz noriešanas kampaņas sociālajos tīklos? Govis nav aizstāvami un mīlami dzīvnieki?

 10. Baltinavā 90.gados bija tāds Aigars Keišs, nomērdēja badā simtiem slaucamo govju, tā nabadzītes nomira piesietas ķēdē bez ēdiena, bez ūdens. Tagad šitais kandidē uz novada priekšnieka amatu. Baltinavieši attopaties!!

  • Ja ir uzstādījums attīrīt Latvijas zemi un laukus no iezemiešiem , tad A.K. būs riktīgais kandidāts . Jau pieredze ar lopiem ir !

 11. Daudzi cilvēki iedomājas, lai kaut ko izdarītu ir nepieciešama liela nauda… vai tad vienkārši ar dakšām un lāpstu nevarētu savākt no lopiem mēslus, lai tiem būtu kaut cik normālāki apstākļi un dubļos līdz ceļiem nebūtu jāstāv, ja ir tik tizls, ka to nespēj izdarīt, tad nav ko turēt lopus un tos mocīt…

 12. Šitiem dzīvnieku mocītājiem vispār vajag atņemt tiesības turēt mājlopus un dibināt kaut kādas s-bas ar dzīvniekiem. Mūsu valstī neko nevienam vairs nevar aizliegt – moka bērnus, moka dzīvniekus. Lauku cilvēki vairs nejēdz ne lopu, ne suni pabarot.

 13. Sods lielāks par gada peļņu. No kā lai maksā sodu?

  • Sitiens pa maku sāp visvairāk. Ja nesaprot kā ar dzīvniekiem apieties – jāmācās, negrib mācīties un nevar saimniekot – saimniekošana jābeidz – dzīvnieki jāpārdod. Ja arī to nesaprot – jāsoda.

Raidījums: "Nord Stream 2" ieinteresētie Ventspils uzņēmēji projektam ar roku vēl neatmet (1)Gāzesvada projektā “Nord Stream 2” ieinteresētie Ventspils uzņēmēji projektam ar roku vēl neatmet, šovakar ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+