×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Anda Līce: Nevajag neatkarības nīdējiem valsti pasniegt uz paplātes (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms ceturtdaļgadsimta tiesības uz privātīpašumu Latviju pārsteidza nesagatavotu – mēs bijām atradināti saimniekot, tas ir, vispirms domāt un tad darīt. Prātus jauca īpašnieka apziņa, krāšņas nākotnes vīzijas un ātrā nauda, un nav brīnums, ka tik daudzi kļuva par banku dzimtļaudīm. Krīzes ierosina nespēja samērot reālās iespējas ar iecerēm un sakāpinātas ambīcijas. Ne mazāku ļaunumu par zemu pašnovērtējumu nodara nepamatoti augsts sevis novērtējums.

Kas es esmu – saimnieks vai tikai īpašnieks? Tas ir firmas vadītāja, zemnieka, pagasta padomes priekšsēža un pilsētas mēra jautājums. Saimnieka ķēriena trūkumu, protams, var atsvērt ar pavēlēm, dūres sišanu galdā, taču kopējam labumam tas neko nedod. Būt saimniekam no laika gala ir nozīmējis daudz, gudri un krietni strādāt. Ja no darba bēg kā velns no krusta, strādāšana nesanāk. Saimniekot nekad nav bijis un nebūs viegli.

Kā tas nākas, ka uz dzīvi vienā novadā un pagastā cilvēki stāv rindā, bet no otra bēg prom? Pirmā vadītājs ir saimnieks, otrā – tikai vietas izpildītājs. Un tomēr tieši viņu ievēl atkārtoti, lai pēc tam sūkstītos: pie mums nekas nenotiek. Un nenotiks! Ko dod pieredzes apmaiņas semināri, dažādi vadības kursi, ja cilvēkam vienkārši nav saimnieka gēna? Tādi ļaudis ir bijuši un būs visos laikos, jautājums ir – kāpēc mēs viņiem uzticam pagastu, pilsētu un pat valsts vadīšanu? Ja kaut viens no mūsdienu Rīgas mēriem būtu tāds vīrs, kāds savā laikā bija Džordžs Armitsteds, jau sen būtu uzcelta gan koncertzāle, gan modernās mākslas muzejs.

Latvijā par saimniekiem diemžēl uzdodas izsaimniekotāji un ierāvēji, kuri ar zināmu regularitāti atgriežas amatos un valsts profesionālu nozagšanu vienkārši sauc par biznesu. Taču arī tas vēl nav trakākais. Vissliktāko pakalpojumu savai valstij var nodarīt, uzticot varu tādiem, kas muļķības, naivuma vai mantkārības dēļ kalpo valsts neatkarības nīdējiem. Ne velti viņus sauc par noderīgiem muļķiem. Bet kā saukt tos, kuri viņiem notic? Putinam nav nekāda vajadzība braukt pie mums ar tankiem, tie tikai tādai pabaidīšanai. Ir ne mazums Latvijas pilsoņu (!), kuri kā circeņi pelnos skrien ne bez viņa ziņas sadibinātās partijās un, daudz nedomādami, savu valsti ir gatavi viņam pasniegt uz paplātes.

Kā mēs miera laikā esam palaidušies, es domāju, klausoties sarunu ar apbrīnojami stipru cilvēku, padomju represiju elles lokus izgājušo Sandri Rīgu. “Saskaņa ar sevi – tā ir debesu valstība jau uz zemes,” viņš saka. Runa, protams, ir par saskaņu ar savu sirdsapziņu, nevis politisko partiju ar šādu nosaukumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Taču tas nebūt vēl nenozīmē,ka mums būtu obligāti jābalso par banku glābējiem un trekno gadu atjaunotājiem,uz 21%PVN rēķina maizei! Tiem,kas pat Ždanokas ruporu-krievu Latvijas portālu Rodina.lv-nav vēl pamanījuši!

 2. Piekrītu A.Līcei. Ko līdz, ka mūs apsola sargāt NATO. ja mēs paši ar savu muļķību vai lētticību, likumu bezzobainību un kūtrumu sagraujam sevi no iekšpuses. Izrādās, ka Ģiļmanus, Ždanokas, Lindermaņus, Ušakovus un Benesus Aijo sargā likums – nu nevar nekādi likumsargi atrast piemērotus pantus un likumus, lai valstij nelojālos pilsoņus sodītu. Vai nav beidzot pienācis laiks sākt strādāt un būt spējīgiem mainīt likumus nolūkā aizsargāt valsti. Šķiet, ka kaušanas likumu varēja izmainīt, bez maz, 2 stundās! Kāpēc jau 4x skatīs jautājumu par uzturēšanās atļauju izsniegšanas aizliegumu krievijas pilsoņiem? Gribot negribot, jāsāk domāt, ka lielākai daļai deputātu tas ir izdevīgi – tad nu nesaprotu, vai tiešām dzīvoju brīvā Latvijā. Interesanti, ka visi saprot, un gudri runā, ka notiek informatīvais karš, tad kā mainās mūsu likumdošana, lai aizsargātu mūsu informatīvo telpu? Dzirdu vienīgi vārgu kunkstēšanu no tautas priekšstāvjiem par to, ka nav attiecīgā likuma panta un t.t. Jaunieši no Latvijas dodas uz Krieviju, lai stiprinātu “patriotismu” !!! Rēzeknē atļauj grāmatu, kas vienpusīgi slavina padomju karavīrus!!! Mēs jau! esam sagrauti…

 3. Pirms vēlēšanām visi ( ieskaitot pašus valstsvīrus) lamā valdību. Pēkšņi visi zina, kas ir darīts nepareizi un kā tas ir bijis pareizi jādara.
  Tad nāk vēlēšanas un visi draudzīgi ejot pie urnām apliecina savu piekrišanu valdošajam režimam.
  Un tā tas notiek ik pēc četri gadi.
  Pēdējās divas reizes es tajā spēlītē nepiedalījos un arī šoreiz nepiedalīšos. Es atsakos paust piekrišanu valdošā režima rīkotajam vēlēšanu farsam.

 4. Latvijā pēc okupācijas palikuši daudz okupantu .. ar visiem okupantu otpriskiem.

 5. Pār latvju zemi lidodami kraukļi ķērc:Nav vērts,nav vērts jo alkatīgie parazītu bari nepārtraukti brēc:Dodiet,dodiet,dodiet vēl dzīvosim uz parāda.Mēs aši noplītēsim valsti šo un tauta nesapratīs notiekošo.Dodiet ekskortus un limuzīnus,dārgus konjakus un vīnus,lai var īstenoties brīnums un lai visu piesedz noslēpums un likums lai arī sāk jau spīdēt plikums.Sen laiks bij parazītus atpazīt,tiem īsto vietu ierādīt.Diemžēl nav varoņu kas to var izdarīt.Laikam jau to nesagaidīt un valsti nebūtībā pavadīt.

 6. Latvijā patriotisma stundas pasniedz okupācijas režīma aktīvisti,ekonomiku māca no kriminālsodiem izsprukuši valsts izlaupītāji,sirdslatvijas galvenais pārstāvis ir dažādus noziegumus pret tiesiskumu veicis cilvēks.Rezultatā neatgriezenisks dzîvā spēka zudums bez atklāta pilsoņu kara.

 7. Uzrakstiita daleeja patiesiiba.Bija taadi saimniek peltajos kokhozu laikos kaa Bluums,Rubuls,Gredzens un daudzi citi,kad skolniekiem laukos bija biesu vagas jaaravee,lai nopelniitu briivpusdienas skolaa vai ekskursijas.Tagad darba vietaa tuksas izklaides un narkotikas.

 8. Par kādu neatkarību tiek runāts?Nav neatkarīgas Latvijas un nebūs.Vai rietumiem un ASV ir vajadzīgas neatkarīgas valstis,tai skaitā arī Krievija?

 9. Šobrīd vajadzētu atcerēties vienu – mums priekšā SAEIMAS /tātad augstākā LIKUMDEVĒJA/ vēlēšanas. Te latiņa jāpaceļ vēl augstāk, lai neiznāk tā, ka vienā rītā pamostamies jau kā kaimiņvalsts sastāvdaļa. Un tas būtu izdarīts PAVISAM LIKUMĪGI ar MŪSU ievēlēto deputātu rociņām. Tāpēc bez žēlas’tības metiet ārā miskastē tos sarakstus, kuru priekšvēlēšanu retorika vieš šaubas par nelokāmu uzticību Latvijai un mūsu tautai. Viltus mānekļi jau saradušies gana daudz – neuzķersimies uz saldām runām, bet domāsim plašāk – par valsts ilgspējīgu attīstību. Neatbalstīsim ne tos, kas krampjaini turas pie sadarbības līguma ar agresora partiju, ne tos, kas sola debesmannu – nav reālu iespēju to sagādāt. Un sargāsimies arī no tiem, kas pat pieķerti melos, savu vainu noliedz. Vai tiešām uzskata, ka vēlētāji ir tik lieli muļķi? Kaut gan… daļa ir gan, un vai nav vienalga ar kādu cilvēku palīdzību “iejāt” kārotajā namā.

  • Diemžēl ir daudz muļķu,ja var ticēt veiktajām aptaujām. Tomēr vēl ļaunāk redzēt latviešus,kuri pārdevušies latviešu nīdējiem. Daļu varēja redzēt vakar Doma laukumā,atbalstot Ušakova organizēto saietu. Tikai viņi aizmirst,ka nodevējus nekad un nekur neciena. Kad “darbs”būs padarīts ,viņi vairs nebūs vajadzīgi nevienam.

   • Nodevējus neciena? Un kā tad ar kupraino toļiku( sauktu arī par anatoliju gorbunovu)? Kā ar rajona partkoma sekretāru Brigmani,un saukt var daudzus,daudzus. Vienkārši galviņās ir sajucis ļautiņiem. Par Doma laukumā piketēto…ja kāds domā, ka iegāzt divu žīdiņu privātbankā miljardu mūsu naudas un tad atdot kaučkādiem jeņķu žuļikiem par 80 miljoniem (kurus jāmaksā piecu gadu laikā,ja tic baumām .Bankas peļņa 15 miljoni gadā) ir normāli..nu tad ar steigu balsot par zaglīgo dombrovsku bandu.

  • Un …man uz rokām nav neviena biļetena…katrā listē pietiek nosaukto…”veiksmes stāsta”kopēji…

 10. Tas viss, kas te ir sarakstīts, būtu tik pat patiess un aktuāls ja Latvijas vārdu vispār nepiesauktu. Latvijas piesaukšana droši vien ir domāta lai mazinātu latviešiem pašcieņu? Šodien mēs labi redzam, kā tiek nodota Eiropa un NATO, kā ungāru ministru prezidents cenšās izdabāt krievijai, itāļu, franču un tt. Ne jau par sviestmaizi tas tiek darīts. Vienam uzceļ kotedžu, otram iedod labu pasūtījumu rūpnīcai (Andžela raudāja laimīga, kad Medvedjevs parakstījis ar viņu līgumu uz dažiem miljardiem dzelzceļa atjaunošanai krievijā) un tt. Arktiku jau gandrīz atdevuši krievijai, tā ka skolnieku atlantos bij zīmēts padomju laikos, tā Krievija to saprot šodien. Par eiropas naudu Krievija veido polāro jeb arktisko karaspēku. Vietas izpildītāji darbojās masveidīgi arī masmēdijās. Bet saimnieki nerodās paši par sevi, tā ir speciāla ģenetiski kultivēta suga, kas padomju gados mērķtiecīgi tika nīdēta (zagt un nodot ir vienkāršāk un efektīvāk, kāmēr visu neizzags – pie saimniekošanas neķersies). Tagad jānomainās vairākam paaudzēm lai tā suga atjaunotos. Pacietību kundzīt!

Draugiem Facebook Twitter Google+