×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

Saindēto olu skandāls: bīstamais insekticīds atklāts arī Rumānijā (2)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Rumānijā atklāta tonna olu produkta, kurā konstatēts cilvēka veselībai bīstamais insekticīds fipronils, ceturtdien paziņojis Rumānijas veterinārais dienests ANSVSA.

Olu dzeltenumu šķidrums tika atklāts noliktavā Rumānijas rietumos, kur ievests no Vācijas, atklāja ANSVSA, uzsverot, ka pie patērētājiem šī prece vēl nebija paspējusi nonākt.

Saindēto produktu izdevies atklāt, pateicoties Eiropas Komisijas sniegtai informācijai Eiropas Savienības (ES) ātrās reaģēšanas sistēmas ietvaros, atklāja ANSVSA pārstāve, piebilstot, ka inspektori apseko mājputnu fermas visā valstī.

Rumānija ir pirmā Austrumeiropas valsts un devītā Eiropas valsts, kurā konstatētas saindētās olas vai olu produkti.

Fipronilu, kas tiek lietots insektu un parazītu iznīcināšanai, aizliegts izmantot lauksaimniecībā, ja galaprodukts paredzēts cilvēkiem lietošanai pārtikā.

Liels daudzums fipronila var kaitēt cilvēka aknām, nierēm un vairogdziedzerim.

Domājams, ka saindēšanās sākās Nīderlandē, kur fermeri izmantojuši fipronilu saturošu līdzekli vistu ārstēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. par visiem runājam, tikai ne par sevi.Vai Latvijā netirgo saindētās olas?Te taču tiek ievests viss kā trešajā pasaules valstī.Neko kvalitatīvu kā vecajā Eiropā vis nenopirksi. Lielveikali kā mizkastes…

  2. Arī RIMI ar savām tirgojamām olām uzvedas nehigiēniski – ieraugot lielveikalā ZOOM esošajā RIMI ar atlaidēm reklamētās itkā “A” škiras Lielās olas, atvēru vienu caurspīdīgo kārbu ar 10 olām. Riebumā tūlīt atkal aizvēru un noliku atpakaļ. Divas no 10 olām bija acīmredzot jau sen ieplīsušas un tādēļ kārbas iedobumā stingri jau nekustīgi ielipušas, ko grūti pamanīt. Kad vēl ieraudzīju arī nabaga vistas mēslu traipus uz divām olām tajā pat kārbā, savu izvēli izbeidzu RIMI uz ilgiem laikiem. Fui, biju labākās domās par pārtikas precēm ar RIMI logo. Vēlreiz – fui!

Draugiem Facebook Twitter Google+