×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Saistībā ar AIP projekta uzraudzību VIAA direktorei izsaka aizrādījumu

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās pirms līguma parakstīšanas par Latvijas - Šveices sadarbības programmas projektu par finansējuma piešķiršanu jauniešu centru izveidei, kā arī īstermiņa grantiem Šveices pētniekiem lekciju lasīšanai un pieredzes apmaiņai Latvijas augstskolās.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pabeigusi disciplinārlietu pret Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktori Ditu Traidās un VIAA direktora vietnieci, Struktūrfondu vadības un kontroles departamenta direktori Elitu Zondaku; amatpersonām izteikti aizrādījumi, aģentūra BNS uzzināja ministrijā.

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) uzdevis IZM valsts sekretārei Sandai Liepiņai nodrošināt kontroli pār tālākajām darbībām saistībā ar Eiropas Sociālā fonda projektu “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai”, ņemot vērā, ka IZM kā struktūrfondu atbildīgā iestāde ir iniciējusi procesu par projekta izdevumu attiecināmības pārbaudi.

Savukārt disciplinārlieta pret IZM valsts sekretāra vietnieci Laumu Sīku ir izbeigta.

Jau vēstīts, ka disciplinārlieta ierosināta pret Traidās, Zondaku un Sīku.

Ministra biroja vadītāja Anna Kononova informēja, ka disciplinārlietas pret visām amatpersonām ierosinātas par amata pienākumu nepamatotu nepildīšanu vai nekvalitatīvu pildīšanu attiecībā uz ESF projekta “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes uzlabošanai” uzraudzību un kontroli. Projektu īstenoja AIP.

Iepriekš par amatpersonu atbildību notika dienesta pārbaude, bet komisijas locekļi atzinumos nebija nonākuši pie vienota viedokļa, vai amatpersonas jāsauc pie atbildības.

Ministrija norādīja, ka, pamatojoties uz komisijas locekļu atzinumiem, var secināt, ka piesaistītās auditorkompānijas “Deloitte Latvia” ziņojumā norādītie pārkāpumi ir būtiski un var ietekmēt konkrētā projekta īstenošanu.

“Visu minēto amatpersonu rīcībā ir saskatāma Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.panta otrajā daļā minētā disciplinārpārkāpuma pazīme – amata pienākumu nepamatota nepildīšana vai nekvalitatīva pildīšana, ja tā dēļ valstij ir nodarīts būtisks mantisks zaudējums vai valsts interesēm būtisks kaitējums,” vēstīja ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+