Latvijā
Politika

Saistībā ar aizliegumu dziedātājiem uz Krievijas ĀM izsauc Latvijas vēstnieci 16

Saistībā ar Latvijas lēmumu iekļaut “melnajā sarakstā” Krievijas estrādes dziedātājus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Valēriju uz Krievijas Ārlietu ministriju (ĀM) pirmdien tika izsaukta Latvijas vēstniece Astra Kurme, kurai Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs izteicis sašutumu un protestu par Latvijas ĀM lēmumu.

“Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs pauda viņai sašutumu un protestu saistībā ar Latvijas iestāžu lēmumu iekļaut Krievijas pilsoņus Josifu Kobzonu, Oļegu Gazmanovu un Allu Perfilovu (Valēriju) to ārvalstnieku sarakstā, kuriem ir aizliegts iebraukt Latvijā par “rīcību, kas veicinājusi Ukrainas teritoriālās integritātes un suverenitātes graušanu”, teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

“Vēstniecei tika norādīts, ka šis nedraudzīgais solis, kas sperts oficiālās Rīgas pret Krieviju vērstās līnijas gultnē Ukrainas attiecību kontekstā, nevar negatīvi neietekmēt divpusējo attiecību stāvokli. Visa atbildība par to gulstas uz Latvijas pusi. Mēs atstājam sev tiesības uz adekvātiem atbildes pasākumiem,” sacīts paziņojumā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut Krievijas skatuves māksliniekus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kas uzstājas ar skatuves vārdu Valērija, iepriekš informēja Ārlietu ministrija (ĀM).

Saistītie raksti

Ministrija norādīja, ka šīs personas ar savu rīcību ir veicinājušas Ukrainas teritoriālās integritātes un suverenitātes graušanu. Ministra lēmums pieņemts atbilstoši Imigrācijas likuma 61. panta otrajai daļai.

Jau vēstīts, ka Rinkēvičs sestdien savā “twitter” kontā paziņoja: “Esmu pieņēmis lēmumu aizliegt Krievijas imperiālisma un agresijas apoloģētiem ierasties Latvijā uz smalkiem pasākumiem, saraksts sekos.” Šādu soli Latvija spers, ņemot vērā darbības, kas saistās ar patiesības noskaidrošanu par katastrofu “gan uz vietas, gan izvirzot dažādas teorijas”, sestdien paskaidroja ĀM preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Visu triju Krievijas mākslinieku uzstāšanās plānota starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis”, kuru otrdien atklās Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

LA.lv