×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. maijs, 2016
Drukāt

Saistībā ar atklāto ekskluzīvo automašīnu kontrabandas shēmu pratināti trīs CSDD darbinieki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Saistībā ar Muitas policijas atklāto ekskluzīvo automašīnu kontrabandas shēmu pratināti trīs Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieki, vēsta Latvijas Televīzija (LTV). Nekāds drošības līdzeklis šīm personām nav piemērots.

CSDD pārstāvis Jānis Aizpors LTV apstiprināja, ka darbiniekiem ir bijušas pārrunas ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas darbiniekiem. Tās bijušas par auto reģistrācijas procesu, un varēja notikt, arī nevedot darbiniekus uz nopratināšanu, pauda Aizpors.

Pētot situāciju no savas puses, CSDD secinājusi, ka minētās automašīnas ievestas nevis no Krievijas, bet no Eiropas Savienības. Direkcijas ieskatā reģistrācijas procesā viss noticis atbilstoši likumdošanai.

CSDD ir sākta pārbaude saistībā ar šo gadījumu.

Tomēr, kā aģentūru LETA informēja CSDD pārstāvis, iepazīstoties ar kriminālprocesā figurējošo automašīnu reģistrācijas materiāliem, direkcija jau šobrīd konstatējusi, ka tās darbinieku rīcībā nav ne Ministru kabinetā apstiprināto Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumu, ne arī reģistrāciju regulējošo iekšējo normatīvu pārkāpumu. Automašīnas ievestas no Vācijas un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Šādos gadījumos, kā to arī noskaidrojuši VID darbinieki, muitas kravas deklarācija reģistrācijai nav jāiesniedz, norādīja Aizpors.

Ņemot vērā, ka minētās automašīnas tika reģistrētas Latvijā un ka jebkura transportlīdzekļa reģistrācija notiek, iesaistot CSDD darbinieku, tad loģiski, ka, izmeklējot lietu, būtu jāpārbauda, vai reģistrācijā iesaistītie darbinieki nav kaut kādā veidā saistīti arī šajā noziedzīgo nodarījumu shēmā, piebilda Aizpors. “Acīmredzot tāpēc arī vakar tika veikta šo CSDD darbinieku nopratināšana,” viņš norādīja.

Aizpors arī skaidroja, ka CSDD reģistrāciju veic uz iesniegto dokumentu pamata. No tiem nevar konstatēt, vai automašīna iebraukusi savā gaitā, vai ievesta ar auto vedēju. Visi šie dokumenti tiek ieskenēti un jau 12 gadus ir pieejami elektroniskā veidā pārbaudei un analīzei arī VID darbiniekiem. Šobrīd CSDD ir nodrošinājusi iespēju jebkurā brīdī ieskatīties reģistrāciju pamatojošos dokumentos vairāk nekā 750 VID darbiniekiem, lai pārbaudītu jebkuru operatīvo informāciju, tai skaitā to, kuru par aizdomīgiem darījumiem CSDD vēl šim dienestam nosūta papildus.

Jau ziņots, ka VID Muitas policija atklājusi vērienīgu ekskluzīvu automašīnu kontrabandas shēmu, kuru, iespējams, pieseguši CSDD darbinieki, piektdienas vakarā vēstīja LTV.

Krāpnieki no Krievijas ieveduši tādas ekskluzīvas automašīnas, kā “Ferari”, “Range Rover” un citas. Mašīnas Latvijas – Krievijas robežu šķērsojušas savā gaitā, nevis uz treileriem. Pēc tam tās uzliktas pagaidu uzskaitē, bet vēlāk pārdotas. LTV vēstīja, ka CSDD amatpersonas, reģistrējot mašīnas jau ar Latvijas numurzīmēm, ignorējušas faktu, ka tās sākotnēji ievestas no Krievijas un, ka par tām jāmaksā ievedmuita.

Savukārt CSDD pārstāvis Aizpors aģentūrai LETA norādīja, ka direkcija jau sākotnēji sadarbojās ar VID Muitas policiju. “Pārbaude CSDD ir mūsu sadarbības tiešs rezultāts. Pēc mūsu informācijas procesā ir iesaistīti daudzi spēlētāji,” norādīja Aizpors.

Viņš uzsvēra, ka CSDD atbildīgie darbinieki izmeklētājiem ir jau iepriekš snieguši informāciju un nepieciešamo atbalstu sekmīgai izmeklēšanas operācijas realizācijai.

Vai un kā CSDD darbinieki ir iesaistīti šajā procesā, direkcija patlaban nekomentē.

CSDD turpinās sadarboties ar izmeklētājiem, sniedzot informāciju, bet vienlaikus ir ieviesti jauni pasākumi analoģisku kontrabandas gadījumu novēršanai, norādīja Aizpors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+