×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. marts, 2016
Drukāt

Saistībā ar Daugavas piesārņošanu pie Mangaļsalas policija sākusi kriminālprocesu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Daugavas grīva pie Mangaļsalas.

Saistībā ar Rīgas ostas akvatorijā pie Mangaļsalas konstatēto naftas produktu piesārņojumu Valsts policija (VP) ir sākusi kriminālprocesu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāvis Dairis Anučins, kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma XI nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi”. Precīza nodarījuma kvalifikācija varētu tikt noteikta izmeklēšanas gaitā.

Valsts vides dienests (VVD) ir noskaidrojis, ka naftas produkti, kas šonedēļ pie Mangaļsalas izplūda Rīgas ostas akvatorijā un desmit hektāru platībā piesārņoja Daugavu, nākuši no uzņēmuma “Vexoil Bunkering”, kas saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju daļēji pieder ekspolitiķim Edvīnam Inkēnam.

Kā aģentūru LETA informēja VVD preses pārstāve Jūlija Ņikitina, uzņēmuma vadība nav izrādījusi interesi sniegt jebkādu informāciju par notikušo un nesadarbojas ar VVD, tāpēc dienests vērsies VP, lūdzot sākt kriminālprocesu.

Ņikitina arī pastāstīja, ka patlaban piesārņojuma avots ir lokalizēts, dīzeļdegviela ūdenī vairs neizplūst, savukārt piesārņojuma savākšanas darbi turpinās un varētu noslēgties līdz šīs dienas beigām.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, SIA “Vexoil Bunkering” 20% kapitāla daļu īpašnieks ir ekspolitiķis Inkēns, bet 80% daļu pieder Dmitrijam Čebotarjovam, kurš ir arī uzņēmuma valdē. Savukārt valdes priekšsēdētājs ir Vladimirs Čebotarjovs.

Uzņēmums reģistrēts 2001.gadā, tā darbības profils ir degvielas, naftas produktu uzglabāšana un transportēšana. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 853 706 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 4,012 miljoni eiro salīdzinājumā ar 8,221 miljonu eiro apgrozījumu 2013.gadā, savukārt 2014.gada peļņa bija 92 195 eiro salīdzinājumā ar 742 026 eiro peļņu 2013.gadā.

Kā ziņots, 24.martā Rīgas ostas akvatorijā pie Mangaļsalas tika konstatēta ūdenī izplūdušu naftas produktu plēve desmit metru platumā un aptuveni desmit kilometru garumā. Par notikušo tika informēti atbildīgie dienesti, kas sāka vākt piesārņojumu un skaidrot naftas produktu noplūdes vietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Diezgan miglaina lieta un arī izmeklēšana. Ka tik nav iejaukta politika un izrēķināšanas mēģinājumi. Pārāk cītīgi atkārto Inkenu un ļoti pavirši pārejos ~ovus un ~kovus. Baigais prieks, ka tagad “vairs neizplst”! Ostā tam būtu momentā soped un savākts. Tur izmeklēšana jāasāk no biezā gala, mēs zinam no kā.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.1
Alūksne +12.9
Daugavpils +15.9
Saldus +12
Liepāja +15.0
Jelgava +12
Ventspils +14.5
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +16
+18
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+