×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
15. februāris, 2015
Drukāt

Saistībā ar ES Padomes prezidentūru LNB apmeklētāju skaits krities par 40% (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Saistībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē pasākumiem, kas kopš gada sākuma ik pa brīdim notiek Gaismas pils telpās, bibliotēkas apmeklētāju skaits krities par 40%, 15.februārī vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

Kritums piedzīvots, jo strauji sarucis bibliotēkā rīkoto pasākumu – izstāžu, konferenču – skaits. Taču apmeklētāju skaita līmenis jau pēc prezidentūras beigām tiks atgūts, pārliecināts Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks.

Bibliotēka kļuvusi par prezidentūras ES Padomē centrālo pasākumu norises vietu. Gaismas pilī var apmeklēt ierobežotu telpu skaitu, bet visa ēka tiek slēgta, kad tajā norit augstākā līmeņa prezidentūras pasākumi. Pusgada laikā šādu dienu nebūs daudz – Vilks saskaitījis kopumā septiņas šādas dienas.

Apmeklētāji par dažādiem ierobežojumiem pārsvarā nesūdzas. Galvenie no tiem: iekļūšanai bibliotēkā jāizmanto sānu ieeja un līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

“Cilvēki ir pieraduši, man liekas. It īpaši tie, kuri nāk regulāri. Tas, ka bibliotēka sākas no trešā stāva, varbūt dažiem ir brīnums. Daži nebrīnās, tad mums ir jāpiekodina, ka katru dienu tā nav,” raidījumam stāstīja LNB reģistratūras vadītāja Ieva Laizāne.

Tomēr vēl aizvien ir cilvēki, kas maldās un domā, ka prezidentūras dēļ Gaismas pils cilvēkiem nav pieejama, neslēpj Vilks. “Drusku traucē tas, ka ir dienas, kurās pilnīgi bibliotēka jāslēdz lasītājiem. Varbūt ir sarežģīti informācijas telpā nodot ziņu,” atzina Vilks un piebilda, ka tas kopējo skaitu mazliet arī samazinājis.

Bibliotēkas darbinieki prezidentūras laikam saskata arī plusus. Piemēram, Gaismas pilī sākusi darboties kafejnīca un dots sava veida atelpas brīdis nākamā darba cēliena plānošanai.

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē norit šī gada pirmajā pusgadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Protams, tikko atvērtajā bibliotēkā apmeklētāju skaits bija liels. Taču tas pārsverā radās uz nebeidzamās ekskursantu plūsmas rēņina. Bet cik bija reālo bibliotēkas lietotāju? Pa visiem stāviem saskaitīju kādus 20.

  2. Tāpēc, ka cilvēkiem apnicis par visu un visiem izdabājot mūžīgi pa ķēķa durvīm staigāt, žogu arī apjozuši apkārt…

  3. nu tik nevajag vilka kungs dirst.
    man novembra beigās, decembrī bija jātiek iekšā uz pasākumu, par kursiem to varetu nosaukt. tad ar visu to ka tas ir pieteikts apmaksāts… pasākums lai iekļūtu iekšā vajag pusstundu, tad ielaiž praktiski bez mantām apsarga pavadibā aizved un ieslēdz lai labericibas izmantotu tas jāuzzin puspasaulei un tad vel skaties vai tiksi vai paspēsi.
    pie tādas attieksmes msori apmekletāju un vispār tur kāju spert gribētāju drīz vispār neatradisit. bet tāds jau ir vilka mērķis, jo valsts visus izdevumus apmaksā, bibliotekas pienākums nav pelnit, iziret, piesaistit, tas tikai apgrūtina” darbu”. apmeklētāji taču traucē. tad radot maximāli apgrūtinošus apstākļus ” drošibas vārdā” un lai nedo dies ko nenozog ari atsitis visiem vēlmi tur vazāties

Draugiem Facebook Twitter Google+