×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Saistībā ar filmu “Segvārds Vientulis” diskutēs par kolaboracionismu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 14. novembrī plkst. 16 Latvijas Okupācijas muzejā notiks nupat iznākušajai un ievērojamu skatītāju uzmanību guvušajai Normunda Puča filmai “Segvārds Vientulis” veltīta diskusija, portālam LA.lv pavēstīja muzeja sabiedrisko lietu vadītāja Inese Krieviņa.

Aģentūra LETA pēc Latvijas kinoteātru sniegtajiem datiem ziņo, ka trīs dienās filmu “Segvārds Vientulis” noskatījušies vairāk kā 1200 skatītāji, to ierindojot 5. vietā no visām nedēļas nogalē Latvijā izrādītajām filmām.

Diskusijas tēma: “No konformisma līdz kolaboracionismam – trauslā robeža”, stāsta Krieviņa. “Sevišķi trausla šī robeža bija pēc Otrā pasaules kara beigām, kad vienu okupāciju atkal bija nomainījusi otra. Tobrīd bija cerības uz Rietumvalstīm ar kuru palīdzību iedzīvotāji cerēja atjaunojot Latvijas Republiku. Visos Latvijas novados bruņoti nacionālie partizāni uzsāka traģisku cīņu pret varas pārspēku. Latgalē darbojās Latvijas Tēvijas sargu (partizānu) apvienība par kuras Prezidija priekšsēdētāju partizāni ievēlēja prāvestu Antonu Juhņeviču,” stāsta muzeja pārstāve.

Kā ar šodienas acīm vērtēt nacionālo partizānu legalizāciju? Vai legalizāciju var likt vienos svaru kausos ar nodevību? Par šiem un citiem jautājumiem runās diskusijas dalībnieki: filmas režisors Normunds Pucis, aktieri Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Andris Bulis, kā arī vēsturnieki Inese Dreimane, Jānis Viļums un rakstniece Rudīte Kalpiņa. Diskusiju vadīs vēsturnieks Ritvars Jansons.

Ieeja diskusijā – par ziedojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+