×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Saņemti pirmie lielie rēķini par privātajiem bērnudārziem; vecāki vēršas ST (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc tam, kad valsts pārtrauca līdzfinansējumu vecākiem, kuru bērni apmeklē privātos bērnudārzus, Satversmes tiesā (ST) iesniegta prasība par vienlīdzības principa neievērošanu saistībā ar bērnudārzu pieejamību. Par to otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Pēc tam, kad tika likvidēta valsts dotācija, maksa par privātajiem bērnu dārziem būtiski palielinājās. Šajās dienās vecāki sākuši saņemt pirmos paaugstinātos rēķinus, un Rīgā maksa par vienu bērnu pieaugusi par 54,9 eiro.

Rīdziniece, māmiņa Silvija Titova-Meija raidījumam stāstīja, ka viņai par diviem bērniem tagad būs jāmaksā gandrīz par 110 eiro mēnesī vairāk.

“Tas ir pamatīgs slogs. Es jūtos diezgan bēdīga, diezgan pamesta no valsts puses. Valsts nav pietiekami rūpējusies par to, nav mudinājusi pašvaldības izdarīt to metodiku aprēķināt pareizi,” komentē Titova-Meija.

ST iesniegtā prasība, kurai savākts gandrīz pusotrs tūkstotis parakstu, ir pieņemta izskatīšanai. Līdz 21.jūlijam ST ir jāizlemj, vai ierosināt lietu. Vecāki pieprasa, lai maksa par pašvaldības un privātajiem bērnudārziem būtu vienāda, proti, tikai par ēdināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad Rīgas pašvaldība šo principu piemēros nākamajā vecumposmā- skola? Privātskola nesaņem to pašu pašvaldības inansējumu, ko Pašvaldības skola. Ja deklarētajai adresei piekrītošajā skolā bērns netiek, jānodrošina iespēja vecākiem iespēj izvēlēties(nepieciešama pašvaldības finansējuma pieejamība un tik cik pašvaldības skolā) apmeklēt privātskolu vai attālo pašvaldības skolu.

  2. Paldies par cenzūru L.A.!

  3. Interesanti būtu zināt kāds %-ts privātajos bērnudārzos ir latviešu bērnu un kāds krievvalodīgo. To,ka krievu bērnudārzos nav rindu to mēs zinām.KAS notiek Rīgā?Krievi ķērc par diskrimināciju,BET faktiski notiek otrādi – tiek atkal pamatīgi apspiesti pamatnācijas / latviešu/ pārstāvji.Nav brīnums ,jo tādai NA taču svarīgi ir skapji ,administratori utt.Nu un ZZS tikuši pie varas ar papagaili no Ventsp.vispār kaifo un kas tie tādi latvieši,pupu mizas.
    Ne velti pat L.A. cenzūra uz velna paraušanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+