Mobilā versija
+3.9°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
16. decembris, 2013
Drukāt

Saistībā ar ieslodzītā nāvi aiztur divas Centrālcietuma amatpersonas

Foto: LETAFoto: LETA

Loga restes Centrālcietumā.

Likumsargi aizturējuši divas Rīgas Centrālcietuma amatpersonas saistībā ar ieslodzītā nāvi septembra sākumā, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Kā ziņots, 16.septembra rītā Rīgas Centrālcietumā tika atrasts miris 1963.gadā dzimušais apcietinātais “A.P”, kurš cietumā bija nokļuvis 13.septembrī no Valsts policijas.

Apcietinātais bija turēts aizdomās par iespējamu vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu ievešanu Somijā. Viņu bija plānots izdot Somijas varas iestādēm.

IeVP par apcietinātā nāvi sāka kriminālprocesu, kā arī dienesta pārbaudi. Izmeklēšanas laikā aizturētas divas Rīgas Centrālcietuma amatpersonas aizdomās par sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas saistīts ar apcietinātā nāves faktu. Pagaidām nav zināms, kādus drošības līdzekļus aizturētajām amatpersonām piemēros.

Kriminālprocesa materiāli ir izmeklēšanas noslēpums, tāpēc, lai netraucētu izmeklēšanai, IeVP plašāku informāciju pagaidām nesniegšot. Lietu izmeklē IeVP.

IeVP jau iepriekš nenoliedza, ka vīrieša savaldīšanā, iespējams, ticis izmantots fizisks spēks.

Kā iepriekš informēja bijušais IeVP darbinieks un pašreizējais Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS), iespējamais narkokurjers Centrālcietumā ievietots vienā kamerā ar vēl vismaz desmit ieslodzītajiem un ticis piekauts līdz nāvei. No IeVP vadības Seržants uzzinājis, ka cietumā vīrietim sākusies delīrija lēkme, viņš izrāvies korpusa koridorā un meties bēgt, tāpēc cietumsargiem viņa apturēšanai nācies pielietot fizisku spēku.

Seržants arī pastāstīja, ka bojāgājušā brālis par narkotiku ievešanas gadījumu ir aizturēts un nonācis cietumā Somijā. Bez tam Seržanta rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka abi brāļi narkotikas pārveduši bēdīgi slavenā Somijā ieslodzītā latviešu narkotiku kontrabandista Rolanda Priverta uzdevumā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (29)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+