×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. novembris, 2015
Drukāt

Saistībā ar notikumiem Parīzē sasauc Nacionālās drošības padomes sēdi (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 14.novembrī sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi, lai uzklausītu drošības dienestus saistībā ar situāciju Parīzē, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta pārstāvis Gusts Kikusts.

Plkst.15 Melngalvju namā par pārrunāto Vējonis sniegs informāciju medijiem.

Vējonis šorīt Latvijas Radio uzsvēra, ka Latvijā nav paaugstinājies terorisma draudu risks. Situācija Latvijā ir mierīga un drošības dienesti situāciju kontrolē.

Viņš norādīja, ka drošības iestādes izvērtēs Francijā notikušo teroraktu iemeslus un skaidros, kādas organizācijas tajos ir piedalījušās.

Kā teikts Valsts prezidenta paziņojumā, kas ievietots viņa mājaslapā, Vējonis kategoriski nosoda teroristisko uzbrukumu sēriju Parīzē, kuru rezultātā ir nogalināti vairāki desmiti nevainīgu cilvēku. Valsts prezidents uzsver, ka šajās dienās Latvija domās būs kopā bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem.

Vējonis norāda, ka pastrādātie uzbrukumi pret Francijas galvaspilsētas iedzīvotājiem ir pelnījuši nosodījumu kā jebkuras pilsoniskas sabiedrības pamatvērtības graujoši. Tas vēlreiz atgādina visai pasaulei un katram no mums, ka mums kopā visiem spēkiem jācīnās pret terorismu un vardarbīgu ekstrēmismu, norāda Valsts prezidents. Viņš novēl drīzu atveseļošanos uzbrukumos ievainotajiem un izturību Francijas tautai, pārvarot šī briesmīgā nozieguma sekas.

Kā ziņots, koordinētās apšaudēs un sprādzienos Parīzē piektdienas vakarā nogalināti vismaz 150 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus, vēsta Francijas mediji.

Uzbrukumi notikuši sešās dažādās Parīzes vietās.

Ārlietu ministrija (ĀM) naktī saņēmusi daudzus zvanus no iedzīvotājiem, kas uztraukušies par saviem tuviniekiem, tomēr ministrijai nav informācijas par bojāgājušajiem vai cietušajiem no Latvijas, aģentūra LETA uzzināja Ārlietu ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Kas ir panakts ar Valsts drosibas komisijas sasauksanu ?

    … Vai robezas ir slegtas … vai turpinasim uznemt migrantus … jeb gaidisim lidz viss bus par velu … ?

    … Es domaju. ka VDK kaut ko gribeja … sasaucot so instituciju … ?

  2. diez ko neredz Šarlī karikatūras….un vai Strautmanei šie notikumi arī neizraisa līdzjūtību?Visdziļākā līdzjūtība nabaga nelaimīgajiem francūžiem.Nav vainīgi parastie ļaudis pie valdošo politiķu muļķības.

  3. Traģiskie notikumi Parīzē vēlreiz liek uzdot jautājumu par terorisma cēloņiem. Kas īsti ir šie islama ticīgie radikāļi, kas ar terora metodēm cīnās pret pārējo civilizēto kristīgo pasauli un tās dzīvesveidu. Vieni saka, ka tā ir totalitārisma cīņa pret demokrātiju, citi atkal to reducē uz vienkāršu bandītismu, trešie savukārt to uzskata par divu dažādu civilizāciju sadursmi. Domāju, ka pasaules tautām neko nedrīkst uzspiest ar varu, jaukties to dzīvesveidā un tā demonstrēt savu šķietamo pārākumu. Vēsture liecina, ka šāda rīcība, kā likums, noved pie asiņaiņiem konfliktiem. Savā laikā savu kārtību pasaulei gribēja uztiept komunisti un nacisti un labi zinām, ka tas viss beidzās ar otro pasaules karu. Tagad pasaule iet demokrātizācijas virzienā, kaut arī netrūkst vēl valstu ar totalitāru režīmu un tur forsējot šos procesus, mēs tikai varam iedzīvoties jaunos konfliktos. To mēs redzam Sīrijā, Lībijā, Irākā un citur. Citu valstu iejaukšanās tikai saasina situāciju, kamēr PSRS totalitārā režīma sabrukumu var uzskatīt par samērā miermīlīgu procesu. Tā ka no nesenās vēstures arī ir jāmācās.

  4. Latvijas Valsts vadītāji,padomājiet par Latvijas pastāvēšanu nākotnē. Te nav Francija,te ir Latvija kurā
    iedzīvotāju skaitlis ir mazs un no tiem pašiem daudzi izbraukuši dzīvot ārzemes…

Draugiem Facebook Twitter Google+